close
Zdroj: www.freedigitalphotos.com
Zdroj: www.freedigitalphotos.com

Moderní koupelna, minimalistická s čistě zenovými rysy, nebo vybavená mnohými dekorativními prvky? Jak si moderní koupelnu představujete vy? Prvky moderní koupelny souvisí hlavně s barvami, výběrem vany či sprchového kouta a aplikací dekorací. Jak by měla moderní koupelna vypadat?

Moderní bydlení, to je to, po čem většina lidí prahne. Designové domečky či byty s dekorací, která vytvoří útulný domov, moderní technologie a úspora nákladů – po tom všem baží duše dnešní moderní generace.

Moderní byt požaduje, aby se každá místnost stala místností obytnou. Ani koupelna již nemá sloužit pro vykonávání hygieny, ale má se stál místem, kde lidé odpočívají po náročném dni.

Moderní byt a barvy

Při vybavování moderní koupelny a celkově zařizování bytu bychom měli klást důraz i na barvy, neboť barvy dokážou být mocné čarodějky. Většina lidí si myslí, že na sladění a dekoraci koupelny nemusí klást takový důraz, je však důležité, aby se vám i taková rutina, jakou je hygiena, stala příjemnou záležitostí.

Koupelnu slaďte podle vybavení a barev bytu. Koupelna by neměla zcela vybočovat. Barvy nevolíte jen u výmalby, ale i u kachliček, dekorací, nábytku a někdy i u ručníků. Barvu volte dle vašich přání. Nezapomínejte však na to, že barvy dokážou působit na náladu člověka. Studené odstíny koupelny působí příjemně v létě, navodí vám pocit jemného chladu. V zimě vám budou spíše vyhovovat tóny teplých barev, které ve vás vyvolají hřejivý pocit bezpečí. Moderní koupelna touží po extravaganci, a tak vyzkoušejte zelenou, červenou, černou či šedou.

Barvy volte podle optického působení na prostor. Máte-li malou koupelnu, zvolte si raději světlejší odstíny, krémovou, šedou a pastelové barvy, které opticky zvětší místnost. Pokud koupelnu zvětšovat nepotřebujete, aplikujte tmavší odstíny barev.

Materiál

Moderní doba si vyžaduje moderní materiály, které jsou v třetím tisíciletí zastoupeny přírodními materiály. Dřevo místnost prohřeje, ale v koupelně není příliš praktické. Přesto si můžete pořídit dřevěné zrcadlo a poličky.

Vana versus sprchový kout

Moderní doba dává přednost vanám, neboť žádá, aby místnost byla místem relaxačním a obytným. Koupelna se stává soukromými lázněmi, ale stále je na vás, zdali dáváte přednost vaně nebo sprchovému koutu.

Dekorace

Dekorace v koupelně můžou být zakomponované do vzorku kachliček, do rámu zrcadla či do vzorku ručníků. Moderní koupelna si však vyžaduje dekorace, které vám navodí pocit bezpečí a příjemnou atmosféru po celém dni. Volte vonné svíčky, aroma oleje a vanu do koupele v zajímavých lahvičkách.

Tags : koupelnavybavení bytu
Markéta Vlková

The author Markéta Vlková

Leave a Response