close
212

Modrá je dobrá, osobně mám tuto barvu velmi rád. Není se proto čemu divit, že nejrůznější odstíny modré preferuji na oblečení, módních doplňcích, či třeba při výběru bytových, dekoračních prvků. Dokonce mám i auto, které je modré. Říkám si tak, proč modrou barvu nepoužít i v problematice designu koupelny?

Modrá koupelna působí klidnou atmosférou /
Modrá koupelna působí klidnou atmosférou /

Volil bych spíše něco jemnějšího, upřednostňoval bych světle modrou. U vysněné koupelny si však nepředstavuji jen modrou, všude kam se podívám, V současné době letí nejrůznější přechody, pruhy či mozaiky.

Modrá, rozmazaná mlha

koupelnou přímo souvisí obklady. Je to do jisté míry nebezpečné prostředí, které má zvýšenou vlhkost. Nejrůznější kachličky jsou tak volbou číslo jedna. Moderní koupelna by mohla vypadat tak, že by se střídaly pruhy s obkladem a klasická stěna. Samozřejmě, že v těsné blízkosti vany a umyvadla by byly použity obklady, které ladí do světle modré barvy, představoval bych si větší rozměry kachliček, minimálně 25 cm x 25 cm. Co se týká samotného dekoru, tak ten by měl být v podobě „mlhy“, jinak řečeno jakási „rozmazaná“ modrá, na první pohled „patlanina“, která však v pruzích vytvoří docela zajímavý design. Pruhy bych rozhodně nevolil stejně široké. Měly by být vertikálního situování, tedy od shora dolů.

Do koupelny bych umístil rohovou vanu, první pruh by byl tedy rohový a byl by široký kolem celé vany, mírně by ji přesahoval. Ostatní pruhy by potom už byly užší. Důležité je, že všechny ostatní rohy by již byly ve formě obyčejné stěny, která by byla čistě bílé barvy.

Modré obklady vykouzlí stylovou koupelnu /
Modré obklady vykouzlí stylovou koupelnu /

Preferoval bych spíše střední velikost koupelny, kde musí být pokud možno rohová a dostatečně stylová vana. Šel bych do podsvícené vany, která bude mít nějakou možnost cirkulace vody, koupání si rád užívám. V žádném případě bych sem neumísťoval záchod. Nebál bych se osvětlení, využil bych bodové světelné zdroje rozmístěné jak na stropě, tak i ve stěnách, ale dokonce i na podlaze koupelny. Zaměřil bych se i na dekorační prvky, nepřeháněl by to však. Použil bych věci, které nabídnou kromě okrasy i užitečnost. Jedná se o věšáky na ručníky, či koupelnový nábytek, který bude ladit do konkrétních odstínů modré barvy a bude obsahovat dostatečné procento skleněných prvků. Samozřejmostí je velké, opravdu velké zrcadlo. V koupelně by mohla být umístěna i jedna větší rostlina, která má ráda vlhčí prostředí.

Tags : designmoderní bydlení

Komentáře k článku