close

dotek přírodyMusím přiznat, že nad otázkou, jak by měla vypadat koupelna mých snů, jsem se tajuplně pousmála. Jako malé děti jsme se sestřenicemi snily o tom, jakou domácnost budeme každá mít, kolik budeme mít děti a jak bude vypadat náš manžel. Představy se časem rozplynuly, jako pára nad hrncem. Kdyby mi šéfredaktor Radek Blinka nepoložil tuhle otázku, nejspíš bych si už na to nevzpomněla. Myslím, že představy o bydlení se mění postupně s přibývajícími léty. Začínala jsem u módních trendů, vyšplhala k praktičnosti, abych skončila v přírodě.

Koupelna s dotekem přírody

Přírodní materiály jsou uklidňující, vkusné a nadčasové. Mají blahodárný vliv na psychiku člověka. Vanu už dávno člověk nepoužívá pouze pro účel hygieny, ale také k okamžiku relaxace. Koupena podle mých představ by měla obsahovat prvky, jako jsou kámen, dřevo, bambus, břidlice, keramika nebo jiné přírodní materiály. Co se týká barevného sladění, mělo by být vše přirozené a koupelnové doplňky by mohly být opět složeny z barev, které se nachází v přírodě. Těch je celá škála: modrá, žlutá, okrová, bílá, zelená. A když už přírodní materiály, tak i přírodní dekorace v podobě květin, které vnesou do koupelny svěžest, radost i přírodní vůni.koupelna s přírodou

Obklopení přírodními materiály se neomezuje pouze na vybavení interiéru, ale začínat může již samotnou stavbou. Žijeme v době, kdy je stále častěji méně a méně času vyrazit někam do přírody, která přitom na člověka působí pozitivně. Proč si tedy trochu přírody nedopřát i doma. Přírodní materiály jsou navíc i ekonomické a mnohdy si nějakou tu drobnost, která nám ozdobí bydlení, můžeme domů přinést z procházky polí, luk a lesů. Osobně miluji různé větvičky či šišky, které v dřevěné misce působí, jako ta pravá dekorace k přírodním materiálům. Nehledě na to, že krásně provoní váš byt. O kouzlu a veselém pojetí barev lučního kvítí, by se dali psát i básně.

Obrázky: trendir.com, architectureartdesigns.com

Gabriela Kortová

The author Gabriela Kortová

Leave a Response