close
no thumb
Moderní koupelny mohou nabídnout mnoho podob /
Moderní koupelny mohou nabídnout mnoho podob /

Koupelna je hned po kuchyni místo, kde tráví především ženy spoustu času. Aniž bychom si to uvědomovali, ale při cestě z obýváku tu a tam, nahlédneme do zrcadla v koupelně. Pročešeme si vlasy, nakrémujeme obličej, nebo ruce. Popřípadě na sebe šplouchneme trochu parfému. Pokud máme doma ještě malé potomky, chodíme jim umývat ruce nebo obličej. Večerní péči ani nezmiňuji. Z toho důvodů by koupelna měla splňovat požadavky s vysokými nároky. Není to jen místo relaxace a odpočinku. Koupelna by měla být krásná, útulná a zároveň praktická. Všechny povrchy by měly být snadno udržovatelné a dostupné. Zkrátíte si tím tu méně příjemnou část, tím je úklid. Mít krásnou koupelnu, vás nemusí stát majlant. Vystačíte si se základním vybavením a zbytek doladíte koupelnovými doplňky.

Jak na vybavení koupelny

Celkový design koupelny dotvoří rafinované doplňky, hezký a zároveň praktický nábytek. Do koupelny se snažíme pořizovat spíše hladší povrchy, které jsou snadnější na údržbu. Pokud máme povrchy hrbolaté, porézní, nečistoty mají tendenci zalézat a hromadit se. Tím se vytvoří orná půda pro bakterie. Dalšími nezbytnými prvky k doladění celkového designu koupelny jsou baterie s odolných materiálů. Rovněž doplňky jako jsou věšáky, háčky, úchyty, dózy na zubní kartáčky a mýdlo, koberečky, ručníky. Barevné sladění s interiérem bude hotová symfonie. Nezapomínejte, že méně je někdy více. Dnes je moderní především lehkost a vzdušnost. Charakter celé koupelny závisí na dlažbě. Do menších prostorů se doporučují světlé odstíny a dlaždice větších rozměrů. Opticky koupelnu zvětší a prozáří.

Styly koupelen a bytového designu

I v koupelně můžete experimentovat /
I v koupelně můžete experimentovat /

Venkovský: Přírodní materiály a řemeslná poctivost, to je typické pro venkovský styl

Italský: Originalita, špičkový luxus a nadčasový design. Má šmrnc a eleganci

Skandinávský: Praktický, multifunkční a jednoduchý. Převažují světlé barvy za účelem optického zvětšení

Antik: Výrazné sloupy jako měli staří řekové, mosazné police, kovové držáky. Většinou se nepořizuje do běžné domácnosti. Tento styl hojně využívají v lázních

Konzervativní:  Tento styl lpí podobně jako venkovský na přírodních materiálech, je spíše praktický, útulný ale nepřitahuje tolik pozornosti.

Extravagantní:  Je pravý opak konzervativního stylu. Originální, hravý, který okamžitě zaujme.

Eco:  Šetří náklady a šetrný k životnímu prostředí

Etno:  Je to exotický styl. Poznáte ho podle afrických sošek, perských koberců, masek, bubnů, tamtamů a jiné. Nábytek z Tibetu, Nepálu, Indie, Mexika

Komentáře k článku