close
Více prostoru se líbí /
Více prostoru se líbí /

Možná jste si také položili otázku, jak vlastně má vypadat moderní interiér v trendech 21. století? Na našem magazínu vám přinášíme tipy, které vypovídají o tom, co se líbí, co je momentálně IN. Pokud bychom se zamysleli, co spojuje dnešní moderní domy a byty, konkrétně jejich interiérové prostory, tak je to zcela jistě touha po prostoru.

Obecně se dá tvrdit, že trend je takový, že čím vzdušnější místnosti, tím lépe. Jednotlivé pokoje by v ideálním případě měly disponovat přehledně uspořádaným místem, kde v podstatě nejsou žádné velké zbytečnosti. Určitě by se to tedy s bytovými doplňky a vybavením bytu nemělo jakkoliv přehánět.

Nábytek a dekorace: Jednoduchost a menší rozměry

Základem každé místnosti je i nadále nábytek. I ten zažívá změny. Zapomeňte na skříně od podlahy ke stropu nebo na sestavy, které by zakryly celou jednu stěnu dané místnosti. Mnohem větší zájem je totiž po menších sestavách nábytku, v oblibě jsou i vestavěné skříně. Nábytek bývá umístěn i nadále při stěnách, ale například sedací nábytek včetně stolu potom nachází své postavení klidně i uprostřed místností, dokonce mnohdy vhodným způsobem i pomyslně odděluje velké interiérové prostory ve dva. Typickým příkladem je například spojení kuchyně a obývacího pokoje.

Vzdušnost interiéru je aktuálně důležitý požadavek /
Vzdušnost interiéru je aktuálně důležitý požadavek /

Samozřejmě že i nejrůznější dekorace a drobné prvky mají v soudobém bydlení své podstatné zastoupení. Zde se však uplatňuje stále více jednoduchost. Jakousi samozřejmostí je potom zapadnutí do celkového stylu. Jak bylo již několikrát řečeno v jiných článcích, nic nesmí působit navzájem kontraproduktivně!

Dostatečná prostornost se uplatňuje téměř ve všech místnostech. Od kuchyně, přes obývací pokoj a konče někde v koupelně. Díky tomu je zajištěn pocit komfortnosti a v určitých případech i čistoty prostředí. Máte-li stejný dojem a souhlasíte-li s námi, můžete se pokusit o vytvoření větší vzdušnosti vašeho zázemí. Kolikrát to však není práce jednoduchá a vyžaduje i zásadnější rekonstrukci. V případě stavby nového domu byste s tímto však již mohli počítat!

Tags : moderní styl

The author Bydlení21.cz

Leave a Response