close
no thumb
Venkovní rolety nabízí řadu pozitiv /
Venkovní rolety nabízí řadu pozitiv /

K tomu, abychom se doma cítili opravdu maximálně pohodlně a spokojeně, musíme přihlížet i na drobné detaily, alespoň tak se mohou na první pohled jevit věci, které spolu dohromady tvoří dokonalý celek samozřejmě i při oblasti bydlení. Příkladem je například vhodné zastínění oken. Stínící technika je k dispozici v opravdu mnohých variacích. Snadno si tak na své může přijít naprosto každý!

Kromě neoddiskutovatelného užitku však představuje zastínění oken také styl. Díky deignovým provedení se opravdu líbí a do konceptu budování komfortního zázemí tak skvěle zapadne, nebude působit nikterak rušivě, ba spíše opačně. Možností, jak zastínit váš dům či byt před ostrými slunečními paprsky je mnoho. Vyhledávaným řešením jsou zcela jistě rolety.

Interiérové x exteriérové rolety

Standardně se jedná buď o interiérové rolety, často označované jako látkové rolety a venkovní rolety. Oba druhy plní stejný efekt, jejich rozdílnost spočívá kromě konkrétního místa instalace na oknech také v materiálovém a konstrukčním provedení.

interiérové rolety představují spojení účelnosti a designu /
interiérové rolety představují spojení účelnosti a designu /

Látkové rolety jsou vyrobeny nejčastěji z polyesteru, bavlny nebo plátna. Jsou k dispozici buď na dvou konzolkách nebo s nosným profilem, garnýží či s fixací. Jejich ovládání je snadné a vysoce efektivní. Co se týká venkovních rolet, zde je zapotřebí počítat s kvalitnějšími materiály, které jsou denně vystaveny nepříznivým povětrnostním podmínkám. Ať již se jedná o teplo, sluneční paprsky, ale třeba i o déšť či sněžení a námrazu. Venkovní rolety slouží také jako částečné izolanty tepla a hluku.

Stínící technika není podle účelu výsostí pouze soukromých bytů. Setkáváme se s ní pochopitelně i v jiných zařízení jako jsou třeba restaurace, kavárny, cukrárny, ale samozřejmě i střediska služeb. Při jejím výběru by měla hrát hlavní roli především kvalita a životnost. Samozřejmě že ani styl a pořizovací cenu není radno přehlížet!

Tags : roletyžaluzie

Komentáře k článku