close

img-03Hezky vypadající sedací nábytek je samozřejmostí každé kuchyně, respektive jídelny. V dnešní době máme široké možnosti výběru, takže si na své může přijít naprosto každý. Kuchyňský sedací nábytek se liší v množství parametrů, kterých je dobré si všímat. Pojďme se tedy podívat, podle čeho vybírat sedací kuchyňský nábytek.

V prvé řadě je zapotřebí si uvědomit, kolik lidí bude nábytek užívat. Není určitě dobré, abyste sedacího nábytku pořídili přespříliš a pochopitelně je vysoce nežádoucí, aby chyběl. Musíte mít jasno, jestli dáte přednost samostatným židlím nebo uvažujete o pohovce či sedačce, případně o kombinaci těchto prvků. Obecně platí, že kuchyň, ať již je spojena s obývacím pokojem nebo se jedná o jídelnu, by neměla být příliš přeplněna. V současnosti jsou oblíbené vzdušné kuchyňské prostory s dostatkem místa. V dalším kroku se zamyslete, jaký se vám líbí styl. Chcete něco jednoduchého a poměrně nenápadného nebo se oddáte zářivým barvám a extravagantnosti? Toto závisí především na vašich představách, věku, ale také na celkovém stylu vašeho bydlení.

Sedací nábytek různého provedení

icon_448Měli byste si udělat jasno také v materiálech. Líbí se vám dřevo, kov nebo třeba kůže? Dřevěný sedací nábytek je často kombinován s čalouněním. Působí konzervativně a zaběhnutě. Kovový nábytek má nadčasový a komfortní design. Mějte na paměti, že v jednoduchosti a čistotě je krása. Další podmínkou je také fakt, že kuchyňský sedací nábytek musí být pohodlný a příjemný.

Na závěr jeden tip. V soudobých kuchyních jsme často svědky spojení dvou typů sedacího nábytku. Ten první představuje sedací nábytek okolo jídelního stolu. A protože se šetří prostorem a v jídelnách trávíme stále více času, tak se zde setkáváme i se sedacím nábytkem, primárně určeným do obývacího pokoje. Zde se může jednat o nějakou koženou a stylovou sedací soupravu. Nebojte se zkombinovat dva na první pohled protichůdné styly do jedné místnosti. Ovšem opět platí, že se jejich provedení k sobě musí hodit. Umožňují-li to řešení kuchyňských prostorů, potom se jistě budou líbit i barové židle!

Tags : kuchyněnábytek
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response