close

osvetleni6Interiérové osvětlení a jeho řešení hrálo a hraje v oblasti bydlení vždy velmi důležitou roli. Světlo v nás totiž vyvolává pocity spokojenosti a štěstí. Je-li správně zvoleno nebo navrženo, může výrazným způsobem promluvit do komfortnosti celkového bydlení. V dnešní době se setkáváme s mnohými řešeními, dávno již neplatí, že v každé místnosti je uprostřed zavěšený lustr a někde i v rohu lampa, spíše naopak, experimentům se meze nekladou!

Atmosféra a hra světel je velkou neznámou. Aktuální trendy se mění, záleží i na představě a nárocích každého majitele bytu. V každém případě se poslední dobou stále více setkáváme s tzv. necentrálním řešením osvětlení. Co s i pod tímto pojmem představit? Zjednodušeně řečeno to, že osvětlení se v dané místnosti skládá z několika dílčích prvků, které jsou rozmístěny po interiérových prostorách. Velmi dobře vypadá promíchání několika světelných zdrojů s různou intenzitou a podobou. Určitě však platí, že svítidla se k sobě musí hodit, více méně by měla reprezentovat jeden styl. Realizace tak může vypadat následovně: Na stropě máte umístěno několik bodových zdrojů světla, ideálně s možností rozsvěcování jen vybraných, případně s volbou intenzity. Také na stěny lze připevnit nástěnná osvětlení, nepřehánějte to však! Nezapomínejte ani na lampy, máte-li větší místnost, využijte klidně i dvě. Lampy a lampičky jsou vůbec velmi populární, velký boom zažívají hlavně ty, se zajímavým a moderním designovým provedením.

Nebojte se barevných tónů, pohrajte si!

osvetleni5Klidně můžete využít i nejrůznější barevné odstíny a nádechy světla. Musí však ve svém výsledku vytvořit světlo příjemné a plnohodnotné. Intenzita a barevnost osvětlení vypovídají i o našem rozpoložení. Znamená to, že určité provedení může navodit atmosféru k odpočívání a relaxaci, jiné tóny potom poslouží například k romantickému a intimnímu navození.

Nejlepší je vždy inspirace, určitě vám tedy doporučujeme, abyste se podívali, jak taková moderně a stylově pojatá osvětlení interiéru vypadají. Přispějete-li k výběru potom kouskem vlastního názoru a kreativity, bude souhra světel bydlení jistě velmi efektivní a přínosná!

Tags : moderní stylosvětlení
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response