close
no thumb

lampa1V moderních bytech 21. století nachází své uplatnění zcela jistě i stojací lampy. Ty si pořizujeme již od dávných dob, i když pravda, jejich vzhled prošel mnoha změnami. Jedná se o jakési spojení praktičnosti a stylových trendů. Stojací lampy se hodí jak do obývacích pokojů, tak třeba i do chodby, síně nebo haly.

Je jen na vás, pro jaký design stojací lampy se rozhodnete. Zcela jistě je z čeho vybírat. V poslední době patří mezi oblíbené styly hlavně jednoduchost a komfortní provedení. Stojací lampy jsou k mání v celé řadě variací. Celkem nenápadně vypadají lampy spíše klasického provedení se standardním bílým světlem. Pokud vás však okouzlila síla barev, ani vy nebudete mít žádný problém. Stojací lampy pořizujte s přihlédnutím k vybavení interiérových prostorů, kde budou umístěny. Mějte na paměti, že by daná místnost neměla být přeplácána barvami. Kombinujte tak maximálně tři odstíny.  

Bohatá nabídka lamp

lampa2Mezi základní funkce lampy patří především osvětlení. Stojací lampy jsou tak vhodné třeba i pro čtení, zde je však zapotřebí, aby dodávaly dostatečné množství světla. Pozvolna se dostáváme k další funkci stojací lampy, kterou je estetická stránka věci. V ideálním případě by lampy měly splňovat obojí. Pokud vám však jde hlavně o design, nebude hrát intenzita osvětlení zase tak velkou roli. Velmi komfortně vypadají i stojací lampy, které poskytnou slabší osvětlení, třeba zrovna k navození dokonalé romantiky! Žádnou výjimkou dnes nejsou ani takové kousky, které nabízí regulaci svícení.

Dalším aspektem je potom samotné provedení lampy. Zde je potřeba vybrat vhodné rozměrové vlastnosti a v neposlední řadě i tvar a již zmiňovaný barevný nádech a to ať už samostatných baněk s osvětlením nebo lampy jako celku. Určitě budete uvažovat i nad tím, kolik jednotlivých svítidel bude stojanová lampa obsahovat. Oblíbeným materiálem moderních stojacích lamp je dnes hlavně kov v kombinacích. I nadále se však setkáváme s dřevěnými variantami. Stále více lidí táhne sklo, i celoskleněné stojací lampy působí velmi elegantně. A pořizovací cena? Ta se pohybuje v řádech tisíců korun. Dalo by se tedy klidně říci, za málo peněz, hodně muziky. Divili byste se, kolik parády dokážou stojací lampy poskytnout!  

Komentáře k článku