close

traditional-garden-table-51218-2082617Každoročně se objevují nové trendy v barvách a zpracování zahradního nábytku. Který je ale ten pravý pro vás? Poradíme, jaký materiál je nejvhodnější a jak o něj správně pečovat. Nejprve si musíme ujasnit, k čemu budeme zahradní nábytek využívat, kde jej umístíme a komu bude určen. Někteří nedají dopustit na klasický dřevěný nábytek. Patří k elegantním přírodním materiálům a působí bytelným dojmem. Dřevěný nábytek se hodí pod zastřešené terasy a určitě jej nenechávejte na přímém dešti nebo slunci. Vyžaduje speciální péči lakováním a údržbu lazurou. Dřevo má dlouholeté využití a neomrzí se. Na trhu jsou k dostání různé série s vyřezáváním nebo polohovatelnými křesly. Dřevěný nábytek se řadí mezi nákladnější variantu venkovního posezení. Pakliže chcete zůstat u přírodních materiálů a dřevo se vám zdá zbytečně drahé, poohlédněte se po pleteném nábytku z proutí nebo vodního hyacintu. Na trhu se objevuje dlouho, ale i přesto má svou škálu oblíbenců, kteří na něj nedají dopustit.

Pokud patříte spíše k fanouškům pestrého léta plného šťavnatých barev, vybírejte a kombinujte barevný nábytek v plastovém nebo kovovém provedení. Velkou výhodou těchto materiálů je odolnost, stálost barvy a také praktičnost. Plastový nábytek jednoduše omyjeme vodou nebo vlhkým hadříkem. Plastový nábytek není tak pevný a mnoho lidí ho volí díky dostupné ceně. Plastový nábytek může být celoročně venku, na zimu však přikrytý, protože na dešti a slunci se jeho barva ztrácí. Pro děti je vyloženě plast vhodný, který děti neponičí a náklady na něj jsou minimální. V loňském roce se objevil další hit v podobě kovové konstrukce a síťovým výpletem. Nábytek na terasu nebo zahradu už neznamená jen pár židlí seskupených okolo stolu. Zpříjemňujeme si slunné chvilky s přáteli a rodinou u grilování a snažíme se využít veškerého pohodlí, které nám dnešní zahradní nábytek nabízí. Patří k němu lenošky, křesla, podnožky, stoly i odkládací stolky. Pokud máte nábytek v jednoduchém provedení a rádi byste jej nějak oživili, vyzkoušejte nabídku pestrých potahů a polštářů, které jsou k dostání v nekonečné škále barev a vzorů a vhodné na všechny typy konstrukcí. Naštěstí výrobci nezapomněli na obyvatelé panelových domů s balkony a pro ně taktéž navrhli speciální nábytek, který je rozměrově vhodný i na nejmenší balkon, je sklapovací a tím šetří místo.

Products_Corona_auto_auto_c733_c479_q_Corona_lounge_set_with_cushion_box_cappuccino_cushion_sand_2Zahradní nábytek nemusí být obrovským výdajem na jednu sezónu. Při správné péči a dodržování zásad vám vydrží spoustu let. Vždy se nejprve poraďte s prodejcem a nechte si doporučit kvalitní přípravky k ošetření povrchu. Kvalitní nábytek dle vašich představ už není pouze výsadou na dovolené, ale můžete ho mít přímo doma.

The author Jana Tarabčáková

Leave a Response