close

zrcadlo1Ať již na sebe dbáme jakkoliv, asi těžko bychom našli domácnost, kde by nebyla zrcadla. To by nám dámy daly, ale ostatně ani většině pánům by se to asi nezamlouvalo. Zrcadlo představuje základní prvek, každého interiéru, který přináší hned několik funkcí. Kromě základního aspektu, kterým je účelnost, zrcadla zajišťují rovněž i velmi zajímavé designové zkrášlení bytu. Jde hlavně o to, jaká zrcadla jsou zvolena, je jich velké množství, rozhodně tak je z čeho vybírat! Bude-li volba šťastná, může zajistit elegantní a komfortní řešení, které se bude líbit!

Zrcadlo je v podstatě velice hladký povrch, obvykle představován vyleštěným sklem, pod kterým je tenká vrstvička hliníku, který odráží světlo. Právě tím vzniká obraz předmětů. K přesnému pochopení doporučujeme zavzpomínat na fyziku, přesně potom na teorii světelných paprsků.

Zrcadlo je nenahraditelný interiérový prvek

zrcadlo4Zrcadla jsou součástmi mnoha místností v moderních bytech. Asi největší a nejrozšířenější uplatnění nacházejí v koupelnách. Právě v těchto místech před nimi stojíme kolikrát i dlouhé minuty a upravujeme se, třeba každé ráno. Se zrcadly se však pochopitelně setkáváme i v ložnicích, také zde je zapotřebí se na sebe občas kouknout. Své zastoupení mají zrcadla také v předsíních nebo v chodbách. Do každé z místností se budou hodit samozřejmě jiná zrcadla, přesněji řečeno jiná provedení!

Zrcadla jsou k dispozici v širokém sortimentu. Stačí se podívat do jakéhokoliv ať již kamenného, tak třeba i internetového obchodu s bytovými doplňky. Vybírat můžete z nejrůznějších velikostí i tvarů. Obecně platí, že do předsíně pořizujeme spíše vyšší a užší zrcadla, do ložnice se bude hodit menší zrcadlo a do koupelny potom dle její povahy zrcadlo nejčastěji širších rozměrů, které bude umístěno nad umyvadlem. Hlavně v koupelnách bychom neměli zapomínat na správné osvětlení zrcadla. To můžete realizovat buď samostatně, nebo je-li zrcadlo součástí koupelnového komplexu, potom se již nemusíte prakticky o nic starat!

zrcadlo2Nebojte se experimentovat, do vašich rodinných domů a bytů si pořizujte takové vybavení, které se vám bude líbit. Je úplně jedno, působí-li na první pohled tak trochu odvážně. A co je nyní oblíbené v oblasti zrcadel? Letí nesymetrické tvary! Myslete také na to, že zrcadla dokážou výrazně zesvětlit interiérové prostory, zdá-li se vám tedy, že působí tmavě a pochmurně, pořiďte si zrcadlo! Je úplně jedno, zda zvolíte zrcadla celistvá nebo zrcadla skládající se z více kusů, na vás bude i to, jestli sáhnete po samostatně vyhotovených zrcadlech nebo po zrcadlech v dřevěném nebo třeba plastovém či kovovém rámu!

The author Bydlení21.cz

Leave a Response