close

Existuje názor, že v dobře zařízené malé ložnici se relaxuje lépe než ve velké místnosti. Menší prostory působí mnohem útulněji, jen se nesmí příliš zastavět nábytkem.

Existují triky, které malou místnost opticky zvětší, a celkový dojem z ložnice bude velkolepý, pokud použijete správné barvy a materiály. Pojďme se podívat, jak na to.

Jak si kdo ustele

Dominantou každé ložnice je postel, nikde ale není napsáno, že musí zabírat střed místnosti a vy se kolem ní pak sotva  protahovat. Zkuste si ji postavit ke zdi a uvolnit centrální podlahovou plochu. Budete překvapeni, o kolik útulněji se na ní budete cítit.

Vyvarujte se příliš masivních kusů nábytku, i u postel volte lehčí konstrukci, nikoliv mohutný rám. Vhodnější jsou moderní kovové postele nebo lehké dřevěné konstrukce. Rozhodně si pořiďte postel s úložným prostorem pod matracemi, případně si pod postelí prostor pro ukládání sezónních věcí udělejte sami. Stačí k tomu uzavíratelné boxy.

Jestli máte vysoké stropy, zkuste patrový nábytek. Postel zvedněte na stojky a pod ní si můžete zařídit pracovní kout nebo posezení pro klidné chvíle s knihou.

Hra světla a barev

Pro stěny, závěsy i povlečení vybírejte světlé barvy, rozhodně nic nezkazíte bílou, která prostor opticky spojuje. Tapeta se svislými pruhy opticky zvýší strop, správné umístění zrcadel dodá ložnici  na prostoru. Tedy zase jen opticky, ale i tak bude vypadat úžasně. K útulnosti a luxusnímu vzhledu pomůžou dobře zvolená svítidla a intenzita osvětlení (pro ložnici se hodí teplejší nažloutlé světlo).

Dekorace a vzory do malé ložnice jsou drobné a decentní, nic ohromujícího. Rozhodně je lepší minimalistické pojetí, než přeplácanost. Na stěnu si určitě pořiďte police, můžete je umístit všude, kde je potřebujete, můžou nahradit noční stolek, pověsit je můžete nad postel, psací stůl nebo jimi vyplnit prostor mezi skříněmi.

Tags : jak opticky zvětšit prostormalá ložnice

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku