close

Kombinace bílé a černé barvy je odjakživa vrcholem elegance, působí důstojně a vznešeně, přitom je nadčasová a moderní. Aby ovšem místnost nepůsobila chladně a příliš stroze, je třeba pracovat i s jinými barvami, které budou celou kompozici doplňovat.

Kontrasty se přitahují

Černá s bílou spolu tvoří tu nejkontrastnější kombinaci, protože stojí na protilehlých stranách  spektra. Přesto tyto dvě barvy jakoby patří k sobě, jsou soudržné a vzájemně se doplňují. Společně pak tvoří skvělý základ dalším barvám, které interiér oživí.

Bílá je jasnou volbou do malých bytů, protože odráží světlo,roztahuje a člení prostor, rozjasňuje barvy doplňků a nechá je v prostoru vyniknout. Černá působí podobně, také umí vyzdvihnout jiné barvy, které jsou komponované na jejím pozadí. V jejím sousedství krásně vyniknou i různé vzory.

Dopřejte jí lesk

Někdy bílá v černobílém interiéru může působit  tak nějak lacině, lesk jí ale přidá na atraktivnosti. Nábytku dodá šmrnc a výrazně přispěje k tomu, aby se z interiéru stala skutečně designová záležitost. Navíc je bílý nábytek v lesklém provedení v současné době módním hitem a je velmi žádaný. Velkou výhodou zařízení v černobílé je fakt, že přestože je současným trendem, je zároveň nadčasové, takže se nemusíte obávat, že ho budete muset za rok, za dva měnit.

Další barva – které jsou nejlepší?

Interiér zařízený pouze v bílé a černé sice je krásný sám o sobě, osvěžení v podobě jiné pestré barvy mu ovšem velmi prospěje. Naprostým hitem je výrazná červená, citlivě zakomponovaná do vzoru textilních doplňků i na jiných dekoracích. S rudou je vhodné šetřit v místnostech, kde chceme spíš relaxovat, mohla by nás iritovat.

Další žádané barvy jsou například žlutá, tyrkysová, fialová a růžová ve všech možných odstínech. Naprosto luxusní je kombinace se vzory s dřevěnou strukturou ve světlých béžových i v načervenalých odstínech.

Tags : černá a bílá v interiéručernobílý interiér

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku