close
painter-2247395_960_720

Podzim sice není typickým obdobím pro malování, ovšem to neznamená, že byste se právě nyní neměli odhodlat pro radikální změnu v interiéru.

Nové barevné odstíny vám totiž dodají velké množství energie a životní pohody, která je v současné době naprosto zásadní. Ještě před prvním namočením válečku byste ovšem měli mít jasno, jaké barevné odstíny nanesete do konkrétních místností.

Nedejte na všeobecné trendy

Výběr vhodného barevného odstínu do konkrétní místnosti je volba na několik let. Jenom těžko totiž budete malovat každý rok, protože časté malování nedává žádný ekonomický smysl. Při výběru barvy však dbejte hlavně na osobní pocit a styl interiéru. Pokud se vám totiž nelíbí všeobecné trendy, nemusíte se jimi řídit. Naprosto zásadní je vaše psychická pohoda a pozitivní energie, která by měla z interiéru vyzařovat. S výběrem vhodného odstínu vám mohou pomoci široké vzorníky.

Co je psychologie barev?

Psychologie barev je bohužel podceňovanou, nicméně velmi důležitou součástí procesu malování. Ať se vám to líbí nebo ne, jednotlivé odstíny zásadním způsobem ovlivňují lidskou psychiku. Některé barvy ve vás vzbudí vášeň, vzrušení a touhu, zatímco jiné podporují spíše chuť k jídlu a aktivitu chuťových pohárků. Chcete-li se tedy v interiéru cítit pohodlně, měli byste psychologii barev věnovat určitou pozornost.

Jaké jsou nejoblíbenější barvy?

  • Zelená – uklidňující odstín blahodárně působící na mysl. Zlepšuje schopnost relaxace, a proto se hodí do ložnice nebo obývacího pokoje.
  • Modrá – uklidňuje, snižuje krevní tlak a zpomaluje srdeční tep. Podporuje regeneraci, tudíž by se měla objevit v ložnici nebo obývacím pokoji.
  • Bílá – tradiční odstín, který se hodí prakticky do jakékoliv místnosti. Je symbolem nevinnosti, elegance a čistoty.
  • Žlutá – energicky působící barva, jež vás bude nabíjet pozitivní energií a dobrou náladou. Symbolizuje totiž sluneční energii, sílu, a navíc vyvolává pocit radosti. Hodí se do dětského pokoje a do kuchyně.
  • Červená – tradiční odstín vášně a zároveň barva podporující chuť k jídlu. Její pravé místo se nachází v kuchyni.

Cítíte-li se ve své domácnosti trochu nepříjemně, zkuste zapřemýšlet nad vymalováním. S pomocí psychologie barev zaručeně zlepšíte celkovou atmosféru interiéru.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : malování

Autor Michaela

Komentáře k článku