close

mobilheimSnem drtivé většiny z vás je vlastní chatička, kam byste mohli čas od času vyrazit za příjemnou rekreací. Bohužel ne každý má takové možnosti, aby si někde u lesa nechal postavit dvoupatrovou chatu, která by bez problému pojala tucet lidí. Nebo naopak hledáte rychlé bydlení, které vás nepřijde příliš draho? I na tento problém přinášíme šikovné řešení v tomto článku, jehož obsah byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už je vaším cílem chata či bleskurychlé bydlení. A o čem bude řeč? O mobilheimech – rychlém, levném a stylovém příbytku, jež nabízí vícero využití. Chcete se dozvědět více?

Mobilhem si nepleťte s karavanem

Na první pohled sice připomíná oblíbený karavan, ve skutečnosti však není určený k cestování. Ačkoli jsou mobilheimy vybaveny nosným kovovým podvozkem s kolečky a výsuvnými podpěrami, slouží jen k rychlé přepravě a umístění na místo určení či k manipulaci na pozemku.

Zajímá vás, jak se dá pořídit bydlení na kolečkách?

Zaujala vás představa šikovného bydlení či rekreační chaty, jejíž pořízení by vás finančně nezruinovalo? Pak se jistě pídíte po odpovědi na otázku, jak si mobilheim vlastně pořídit. V podstatě máte dvě možnosti: 

  • koupit si použitý či úplně nový model ze zahraničí
  • nebo si pořídit mobilheim české výroby

A teď vás jistě napadá otázka, jak je to s cenou. Finální částka se odvíjí od stavu, počáteční cena startuje na částce kolem 60.000,-Kč.

Vybavení

Nyní si ještě představíme, čím jsou takové pojízdné domečky vybavené. Součástí je kuchyňská linka, obývací pokoj spojený s jídelním koutem, možností je jedna až tři ložnice, nechybí samozřejmě ani WC či koupelna. Některé mobilheimy se pyšní i dvěma samostatnými jednotkami. 

Tags : mobilheimmobilní domy

Komentáře k článku