close
parapety

parapetyJakmile stará okna vypoví službu, drtivou většinu z vás ihned napadne myšlenka na obrovskou investici v podobě nových oken. Jenže mnohdy se nedá nic dělat a vy v podstatě nemáte na výběr. Když už budete stát před výměnou oken, měli byste vyřešit i parapety. Spousta z vás je bere jako maličkost, do které netřeba investovat větší peníze. Ovšem pozor – i taková drobnost je důležitá! Chcete-li, aby vám parapety nejen zdobily, ale zároveň i plnily další funkce, měli byste jim věnovat pozornost. Chcete poradit, na co byste měli myslet při jejich výběru?

Parapety a proč na ně vůbec myslet?

Přemýšleli jste někdy nad tím, k čemu parapety vlastně slouží? Na první pohled jsou možná vítanou ozdobou, ovšem na ten druhý zjistíte, že jejich úkolem je dotěsnit a vyplnit mezeru, která je mezi oknem a ostěním. Stejně tak by měly zamezit stékání či zatékání vody do fasády. Pravda je, že bez venkovních parapetů v žádném případě neobejdete, vnitřní parapety co do zmiňovaných funkcí mít ani nemusíte.

Materiály

Víte, z čeho se vyrábí vnitřní parapety? Nejčastěji používaným materiálem je komorový či tvrzený pěnový plast, který se navíc opatří fólií. Parapety vyrobené z PVC jsou nejoblíbenější a věřte, že právem! Nejenže jsou vysoce odolné, zároveň se vyznačují dlouhou životností a tvarovou stálostí. Kromě toho jsou cenově přijatelné, odolné vůči vlhkosti a pro svou nízkou hmotnost velice žádané. O široké škále barev ani nemluvě. 

Tags : parapety

Komentáře k článku