close

Zařízení malé koupelnyKoupelna je jednou z nejfrekventovanějších místností v domácnosti. Vzhledem k tomu, kolik času zde trávíte, je velice důležité, abyste si tuto místnost zařídili tak, aby vám ve všech směrech plně vyhovovala. Musí vám poskytnou vše potřebné, ale zároveň se v ní musíte cítit dobře. Jak to ale vyřešit v případě malé koupelny? Je samozřejmé, že z malého prostoru nevytvoříte zrovna ukázkové lázně, ale i přesto si jej můžete zařídit komfortně i prakticky, aby vám svědomitě sloužil. Trápíte-li se pro malou koupelnu, ve které musíte doslova bojovat o každý centimetr, nenechte si ujít dnešní článek. Poradíme vám, jak i malou koupelnu zařídit k obrazu svému. 

Osvětlení je nejdůležitější

Pro malou koupelnu je nejdůležitější dostatek světla. Máte-li doma jedno hlavní – centrální – osvětlení a myslíte si, že to bohatě stačí, pak věřte, že rozhodně nestačí. Chcete-li místnost opticky zvětšit, povolejte si na pomocí více zdrojů. V koupelně by vám tak kromě hlavního světla nemělo chybět ještě jedno u zrcadla, další u vany či sprchy, případně i bodová světla kdekoli na zdi. Ideálním řešením jsou kupříkladu LED pásky. 

Zrcadlo dokáže divy

Zrcadlo pravděpodobně nechybí v koupelně nikoho z vás. Ovšem pozor – není zrcadlo jako zrcadlo! Jste si jistí, že zrovna vaší koupelnu zdobí to pravé? Vzhledem k tomu, že musíte myslet na maximální úsporu místa, jsou pro vás ideální volbou zrcadlové skříňky. Možností je ale více, pořídit si můžete i zrcadlová dvířka u nábytku. Pro výrazné zvětšení prostoru vsaďte na velkoplošná zrcadla. 

Nezapomeňte na úložné prostory

Úložných prostorů není nikdy dost a ani koupelny netvoří výjimku. Jistě i vy máte spoustu věcí, jež potřebujete mít v koupelně neustále po ruce, proto je třeba myslet na vhodné provedení úložných prostor. Do malých koupelen jsou nejvhodnější hluboké skříňky, které vám nabídnou dostatek místa pro ukládání věcí, ale samy o sobě moc místa nezaberou. Chybu neuděláte, vsadíte-li na hloubku až 25 cm.

Tags : zařízení malé koupelny

The author Nikol Bláhová

Leave a Response