close
10

S nedostatečným prostorem pro uložení věcí se potýká řada domácností. Přitom jde tento problém elegantně vyřešit. Jak? Vestavěnou skříní. Na co dát pozor při výběru skříně, aby vám sloužila spoustu let?

Vestavěná skříň
Vestavěná skříň

Šetřit na rámu skříně či pojezdu pro dveře se nemusí vyplatit

Skříň si člověk nepořizuje pouze na rok či dva. Aby mu po celou dobu dobře sloužila, je třeba zvolit  vhodný materiál. U řady věcí jde udělat kompromisy a ušetřit. Ale zrovna u rámu skříně či dveřním pojezdu to nemusí být nejlepší řešení, co se dlouhodobé funkčnosti týče.

Rám skříně, který zajišťuje její pevnost a pomáhá dotvořit celkový vzhled, bývá zhotoven z hliníku nebo oceli. Hliníkové rámy jsou sice dražší, ale zato odolnější.

Pokud zvolíte pojízdné dveře, je třeba mít rovnou podlahu. V opačném případě ji budete muset vhodně vypodložit, aby se dveře po kolejnici správně pohybovaly. Nešetřete na pojezdových kolečkách dveří. Pokud zvolíte kolečka s ložisky, bude vám odměnou ticho při otevírání skříně.

Samozřejmostí by měly být tlumiče po stranách dveří, které zmírňují náraz dveří na stěny skříně.

Vestavěná skříň
Vestavěná skříň

Ušetřit můžete na materiálu nebo vnitřním vybavení skříně

Zákazníci volí nejčastěji jako materiál laminovou dřevotřísku v různých barevných provedeních, která je cenově dostupnější než masiv.

Zkuste přední dveře nechat opatřit lepší povrchovou úpravu, která prodlouží jejich životnost a svěží vzhled.

Na vnitřním rozložení skříně můžete taky ušetřit. Zvažte, zda opravdu potřebujete držák na žehličku či vysavač. Není držák na kravaty nebo opasky zbytečný, když jich máte jen malé množství?

Skříň
Skříň

Jak vybrat dodavatele skříně?

Máte představu, jak by měla vaše skříň vypadat? Oslovte několik firem s nezávaznou poptávkou, na jejímž základě vám vyhotoví cenovou nabídku.

Zjistěte si reference zákazníků, kteří danou firmu oslovili před vámi. Byli spokojeni s poskytnutými službami a přístupem pracovníků?

Zjistěte si, jaké všechny služby jsou zahrnuty v ceně skříně. Většina prodejců v současnosti nabízí vytvoření vestavěné skříně v online konfigurátoru, zaměření, počítačový návrh, koupi materiálu, dopravu a montáž skříně v ceně, ale není to samozřejmostí.

Tags : Skříněvestavěná skříň

Autor Jaroslav

Komentáře k článku