close
shutterstock_138547388

Asi každý touží po tom mít hezky a moderně zařízený obývák. Místo, kde se nám bude dobře odpočívat a kde budeme s pýchou vítat návštěvy. Musíme si ale uvědomit, kde je hranice mezi vkusným vybavením s nádechem luxusu a přeplácaným kýčem.

Obývací pokoj
Obývací pokoj

Sedačka jako dominanta

Když člověk vejde do obývacího pokoje, většinou ho na první pohled upoutá pohovka, která je v místnosti dominantní. Proto věnujte jejímu výběru maximální péči. Rozhodujte se podle velikosti místnosti (obří sedačka v menším obýváku nebude působit zrovna dobrým dojmem), počtu lidí (přijímáte často návštěvy?) a také materiálu (máte děti či domácí mazlíčky?).

Pravděpodobně bude volit mezi čalouněnou a koženou sedací soupravou. Kožená je odolnější a snadněji omyvatelná, zatímco čalouněná je levnější a vydrží o něco méně (záleží však na materiálu potahu). Pokud chcete záruku kvality a dlouhověkosti, pořiďte si luxusní sedací soupravu od Bytcentrum.

Jaký zvolit nábytek?

Pokud chcete, aby váš obývák působil skutečně moderním dojmem a zároveň vám vydržel mnoho a mnoho let, vyhněte se obloukem sériovému nábytku z řetězců. Nechte si vyrobit kvalitní nábytek z masivu na míru. Dobrý truhlář vám ho navrhne tak, aby ladil se zbytkem vybavení obýváku.

Přemýšlíte nad obývací stěnou, ale pořád máte před očima nevkusné obludy, které se vyráběly zejména za socialismu? Pak vězte, že dnes se dělají mnohem menší, vzdušnější a především vkusnější obývací stěny a sestavy, které jsou zároveň skvěle funkční.

Dekorace – méně je více

Vkusná dekorace samozřejmě do obývacího pokoje patří, ale pozor, aby se z ní nestala výstava kýčů. Pořiďte si několik málo doplňků v jednom stylu, například z kamene nebo dřeva.

Šetřete také obrazy a plakáty, jeden větší naprosto postačí. Nezapomeňte na pokojové rostliny, které oživí tmavé rohy místnosti, a také na různé druhy osvětlení, jež dodají pokoji příjemnou atmosféru.

Zdroj obrázku:
Marko Poplasen / Shutterstock.com

Tags : obývací pokojsedací souprava

Autor Jaroslav

Komentáře k článku