close
Spolupráce

Jak může francouzské povlečení utužit váš vztah?

shutterstock_1721611474

Víte, jak vypadá francouzská přikrývka, potažmo francouzské povlečení? K čemu je dobré a proč by mohlo vyhovovat i vám a vašemu partnerskému vztahu či rodinné pohodě? Pokud jste o něm nikdy neslyšeli, tak čtěte!

Francouzské povlečení
Francouzské povlečení

Spíte-li rádi se svou drahou polovičkou zachumlaní pod jednou peřinou hezky blízko u sebe, pak bude francouzská přikrývka něco, co si budete užívat. To samé platí pro rodinku, která si s oblibou zdřímne pěkně pohromadě! Francouzská peřina je totiž název pro velkou přikrývku určenou pro manželské postele. Je tak alternativou pro klasické dvě peřiny.

Rozměry francouzského povlečení

Francouzská deka prakticky kopíruje rozměry dvoulůžka, jeho délka i šířka začíná na dvou metrech. Na trhu najdete rozměry 200 x 200 cm, 220 x 200 cm, 240 x 200 cm a ve verzi na prodloužené dvoulůžko 240 x 220 cm pro vyšší uživatele.

Tento typ přikrývky byl velmi oblíbený hlavně v dobách minulých a v současné době je méně obvyklý, protože ne každému vyhovuje, že nemá v průběhu spánku svůj vlastní prostor, teplo a pohodlí. Objevuje ho však čím dál více partnerů i rodin a začíná být zase populární.

Kde sehnat francouzské povlečení?

No jo, jenže kde sehnat na tak velkou přikrývku o rozměrech menšího padáku povlečení? I když není tolik běžné, spousta obchodů a e-shopů s bytovým textilem naštěstí prodává francouzské povlečení, které na deku padne jako ulité.

Většinou jde o soupravy, kde najdete dva povlaky na polštář o klasických rozměrech 70 x 90 cm a k tomu jedno povlečení pro francouzskou peřinu.

Střídmá bavlna nebo luxusní damašek?

Stejně jako u klasického povlečení dbejte zejména na výběr kvalitního materiálu. Chybu určitě neuděláte s klasickým bavlněným plátnem, které zaručuje dlouhou životnost a stálobarevnost. Pokud si však chcete dopřát trošku nedbalé elegance, co takhle vyzkoušet třeba damaškové povlečení ze 100% česané bavlny? To má nádech luxusu a navíc je opravdu pevné, takže přežije i trošku toho partnerského či rodinného skotačení!

Zdroj obrázku:
ImageFlow / Shutterstock.com

Autor Jaroslav

Komentáře k článku