close
chodnicek-v-zahrade

Přejete si vdechnout vaší zahradě či terase nový život, ale nechcete za to utrácet desítky tisíc korun? Jednou z možností, jak toho docílit mohou být zahradní květiny, ale také obnova vašeho starého nábytku, či použití dřeva a jiných materiálů, které se vám povalují doma v kůlně. V tomto článku si ukážeme pár tipů, jak může vaše zahrada vypadat krásně a zároveň, jak co nejvíce ušetřit vaši peněženku.

Oživení fasády 

Oživit vaše fasádní systémy můžete například zakomponováním nějakých rostlin, které upevníte na fasádu a necháte je pnout se podél stěny. Ideální jsou na to popínavé růže, plamének, zimolez, trubač, přístavník pětiprstý a nebo vistárie. 

Květináče a osvětlení ze starých plechovek

Povalují se vám doma staré plechovky od fazolí, barev či kompotu? Za žádnou cenu je nevyhazujte! Dají se skvěle využít jako květináče na vaši zahradu. Zasaďte do nich malé květiny a následně ozdobte plechovku dle vašeho gusta. Na zdobení plechovek můžete použít barvu, ale také na ně můžete nalepit kamínky, omotat starou látkou a obvázat provázky, nebo jednoduše na ně něco namalovat. Všechny staré plechovky se dají také použít jako hezké zahradní osvětlení. Do plechovek udělejte po stranách díry, kterými bude světlo procházet ven a následně vyrobte z drátu držák na horní části plechovky, abyste ji mohli zavěsit jako lucernu na vaší zahrádce či terase. Takhle vytvořené plechovky, mají intimní světlo, které zpříjemní atmosféru. Z plechovek můžete také vyrobit elegantní dózu na svíčky a položit na stůl jako jemné večerní osvětlení. 

Posezení z palet

Dřevěné palety jsou naprosto skvělým materiálem pro výrobu venkovního posezení. Zbruste je, vytvořte požadovaný tvar a následně je buď natřete lakem, barvou nebo jakkoliv upravte dle vaší chuti. Nakonec jen přidáte polštáře či matrace pro pohodlně sezení. Z dřevěných palet si můžete vyrobit také stolek, psí boudu, houpačku, stojan na kolo, křeslo, skříňku či květináče. Možností je tady opravdu mnoho, a na internetu naleznete podrobný návod téměř na vše, co lze z palet vyrobit.

Použití starých pneumatik 

Pokud se vám doma povalují staré pneumatiky, i ty se daji krásné využít pro oživení vaší zahrady. Můžete z nich například vyrobit židle, které omotáte provazem. Pro sedací část lze použít vatovou výplň a následně je potáhnout látkou a ze spoda připevnit dřevěné nohy, vše je jen na vás a vaší fantazii. Dají se z nich vyrobit také krásné stojany na květiny, křesla, úložné prostory, houpačky, stojany na kolo, schody, malé konferenční stolky nebo dokonce i jezírko. To nezapomeňte zevnitř vyplnit materiálem, jako je fólie a kamením, aby se udržela voda. Vždy samozřejmě platí, že je potřeba pneumatiky potáhnout jiným materiálem či upravit. Opět jako u palet, i u výrobků z pneumatik naleznete mnoho tutoriálů přímo na internetu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku