close
cerveny_zaves

Magnet, ač se to na první pohled nemusí zdát, je skvělým parťákem do každé domácnosti. Níže si představíme několik magnetických pomůcek, které vám zpříjemní, usnadní a zvelebí každodenní život.

Magnetická spona na závěsy

Velkým, ale i klasickým oknům dodají punc luxusu krásné dlouhé závěsy. Proto, aby nepřekážely, nebo nevzhledně nevlály, byly vyrobeny tyto stylové magnetické spony na závěsy. Dejte sbohem ošklivým uzlům, které akorát látku pomačkají a zničí, a dejte přednost vkusnému doplňku, který díky jednoduché aplikaci zútulní váš domov.

Magnetická spona na závěsy je složena ze dvou silných neodymových magnetů a stylového provázku. Magnety k sobě perfektně přilnou a provázek, který je spojuje, hezky obepne závěs.

Naše nabídka tohoto nenápadného, přesto vkusného bytového doplňku je opravdu široká a vybere si každý. Náš e-shopu má v nabídce hned několik barevných provedení, která skvěle doplní jakýkoliv bytový design. Můžete si vybrat z bílé, modré, béžové, černé nebo stříbrné barvy.

Magnety na nože

Milujete minimalismus, jednoduchost, ale i nápaditost? Zkuste vaší kuchyň stylovým magnetickým držákem na nože. Magnetických držáků, magnetů na nože je v naší nabídce několik různých druhů a typů, proto se nemůže stát, že byste nenašly ten pravý design.

Přichycení magnetické lišty je pomocí dvou šroubů, hned potom můžete své nože místo v šuplíku, kde hrozí riziko pořezání, připevnit na jakékoliv místo v kuchyni, kde se vám to zrovna hodí nejvíce.

Samozřejmě se nemusíte omezovat jen na nože. Na liště můžete připevnit jakékoliv kovové náčiní, které potřebujete mít po ruce.

Samolepící magnetické lišty na nože

Samolepící magnetické lišty na nože jsou nejen designové a praktické, ale také neuvěřitelně snadné na montáž, pokud se tomu vůbec tak dá říkat. Samolepící páska je umístěna na zadní straně magnetické lišty a je zakryta designovou nerezovou ocelí. Jediné co je potřeba, je očistit povrch, kam pásku chcete umístit a jednoduše přilepit.

Jediným negativem, který jsme našli je, že povrch, kam lištu chcete umístit, musí být hladký, jako jsou dlaždičky, linoleum nebo tapety.

Držák na nože ze dřeva

Magnetický stojan na nože se během chvilky stane středobodem vaší kuchyně. Stojan je vyroben z bambusového dřeva a uvnitř jsou umístěny neodymové magnety, které velmi důkladně brání sklouznutí nožů ze dřeva. Neodymové magnety dokáží udržet mnohonásobně více, než klasické feritové magnety stejné velikosti.

Magnetická barva

Už jste někdy slyšeli pojem magnetická barva? Pokud ne, tak pozorně čtěte, možná vás to nadchne natolik, že si jí pořídíte také!

Magnetická barva je jako běžná barva, jediným, ale zásadním rozdílem je, že se do ní přimíchávají drobné částečky železného prachu.

Když se posléze barva natřete na zeď, dostanete vrstvu tmavého základního nátěru s mnoha drobnými skvrnami železa, a právě k těmto kouskům železa jsou magnety přitahovány.

Takže čím více vrstev magnetické barvy nanesete, tím větší silou jsou magnety přitahovány.

Přes magnetickou barvu můžete nanést i běžnou barvu, ale pozor na to, abyste neeliminovali magnetickou sílu základního magnetického nátěru.

Tipy pro použití magnetické barvy

Nepočítejte s hladkým povrchem

Pokud doufáte v hladký povrch, nemusí to být to pravé řešení pro vás. Magnetická síla pochází z těch malých železných kousků obsažených v barvě, proto je barva ze své podstaty po zaschnutí hrudkovitá.

Nejprve promíchejte

Před použitím barvy nebo základního nátěru jí promíchejte, promíchejte, a ještě jednou promíchejte. Železné částice, budou mít tendenci se usazovat na dně.

Více znamená lépe

Naneste alespoň šest vrstev základního nátěru. Pamatujte, že čím více magnetického základního nátěru nanesete, tím více železného prachu přidáte.

Použijte správné magnety

Chce to silné magnety neodymové magnety.

Magnetická síť do dveří

Magnetická síť je nejpoužívanější systém ochrany proti hmyzu do dveří a oken.

Aplikace je velice jednoduchá a není potřeba žádných speciálních nástrojů, abyste jí mohli nainstalovat.

Na jedné straně je samolepící páska, kterou nalepíte do futer dveří a z její druhé strany je síťka, která je nenápadná, takže se nemusíte obávat, že ve vašich dveřích bude vypadat nevzhledně.

Magnety jsou umístěny ve středu síťky a spojují dvě protilehlé strany. Díky silným magnetům, které na sebe působí velkou magnetickou silou, vám odpadá starost o neustále kontrolovat, jestli je otevřená, zavřená, ale také vám odpadne starost s domácími mazlíčky, kteří sítí jednoduše projdou. Magnety k sobě přilnou natolik pevně, že s nimi nepohne ani vítr.

Její funkci oceníte zejména v letních dnech, kdy udržují hmyz mimo domácnost. Zároveň ale propouštějí dostatečné množství světla, tudíž, nepřijdete o prosluněné letní dny. Máte-li verandu, terasu, terasu, balkon je to skvělý způsob jak tyto dvě části elegantně spojit, aniž byste vytvořili nevzhlednou bariéru.

Zdroj náhledových obrázků: e-shop.magsy.cz

Komentáře k článku