close
lolek

Když se mluví o materiálech, které jsou dokonalou volbou doslova do každého interiéru, tak se velmi často mluví o dřevě. Jestliže váháte nad jeho pořízením, podívejte se na hlavní pozitiva s ním spojená a tedy i na hlavní důvody, proč je správnou volbou.

Nábytek se dřeva
Nábytek se dřeva

Nadchne svou kvalitou

Tu nelze v žádném případě opomíjet. Dřevo je hojně využíváno třeba ve stavebnictví, což jeho plusy jenom potvrzuje. Je tedy jasné, že savými vlastnostmi nadchne i v případě jeho použití v interiéru. Pokud jde o souhrn hlavních kladů, rozhodně sem patří:

  • vysoká odolnost vůči mechanickému poškození,
  • dlouhá životnost,
  • vzhledová i tvarová stálost.

Dokonale vypadá

Je jedno, do jakého konkrétního stylu chcete nádech vašeho interiéru ladit. Pamatujte na to, že dřevo je univerzální volbou, která se hodí kamkoliv. Přívětivý nábytek se dřeva skvěle padne do rustikálních interié, do různých roubenek, stejně jako má své sto i v moderních bytech nebo domech. Zapomínat dále nelze ani na to, že díky letokruhům je vlastně každý kus daného nábytku skutečným originálem.

Vyrobit z něho lze doslova cokoliv

Je jedno, nad čím konkrétně uvažujete. Ze třeba říci, že ze dřeva není problém vyrobit doslova cokoliv. Pokud i nadále zůstaneme u nábytku, je možné pořídit jak drobnosti ve formě stolků a komod, tak i velké šatníkové skříně do každého interiéru. Navíc se nemusíme držet jenom segmentu nábytku. Dřevo se perfektně hodí i na realizaci podlahy, nebo různých obkladů zdí.

Ceny jsou příznivé

Ano, v porovnání s jinými materiály se mohou zdát o něco vyšší. Když ale danou cenu přepočtete na roky, po které vám dřevěný nábytek vydrží, musíme říci, že cenově je dřevo materiálem, se kterým chybu rozhodně neuděláte. To, kolik bude stát, pochopitelně ovlivňuje i typ dřeviny, ze které je vyroben. Na trhu tak lze najít jak levnější, tak samozřejmě i podstatně dražší kousky.

Tags : nábytek

Autor Jaroslav

Komentáře k článku