close
Spolupráce

Nejdůležitější prvek každé domácnosti? Její pojištění. Jaké zvolit?

Family,Care.,Arabic,Parents,Making,Symbolic,Roof,Of,Hands,Above

Dáváte si záležet na vybavení své domácnosti a vyplácíte za něj nemalé částky? To by pro vás nemělo být pojištění domácnosti a nemovitosti cizími pojmy. Máte je sjednaná? Ochrání vás v celé řadě případů a vyplatí se vám. Nevěříte?

Nemovitost versus domácnost

Úvodem je nutné vysvětlit základní rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti. Zatímco pojištění nemovitosti se vztahuje pouze na samotnou stavbu, pojištění domácnosti kryje případné ztráty na jejím vybavení. Vztahuje se totiž na veškeré vybavení vašeho domova. Jaké pojištění si tedy sjednat? Nejlépe kombinaci obojího.

Na co se vztahuje pojištění nemovitosti

Jaké s sebou pojištění nemovitosti přináší výhody? Zaprvé: můžete jej sjednat ve chvíli, kdy začnete stavět. Nejenom dům, ale také garáž či hospodářskou budovu nebo bazén. Na všechny tyto stavby se totiž dá sjednat pojištění, na doplňkové stavby na vašem pozemku se vztahuje pojištění vedlejších staveb. Kromě toho se ale pojištění nemovitosti vztahuje také na nářadí, které slouží k údržbě stavby. Jakmile je stavba dokončena, do pojištění nemovitosti spadají také radiátory, kotle a další funkční části bytu i domu.

Co spadá do pojištění domácnosti

Jelikož pojištění nemovitosti skvěle doplňuje pojištění domácnosti, je více než zřejmé, že pojištění domácnosti se vztahuje na ten zbytek, tedy na vybavení. Do pojištění domácnosti tak spadá vše, co se v ní nachází. Od sportovního vybavení, které máte doma schované, přes veškeré spotřebiče až po cennosti a starožitnosti. Samozřejmě, jako vždy, existují také položky, které do základního pojištění domácnosti nespadají, ale ve většině případů se dají připojistit.

Proč volit kombinaci pojištění nemovitosti i domácnosti?

Z předchozích řádků je patrné, že k celistvému pojištění celé domácnost, včetně samotných stěn a všeho, čím je váš domov tvořen, je nezbytné jít zlatou stření cestou a sjednat si pojištění nemovitosti i domácnosti. Pojišťovny jsou si toho vědomy, a proto svým klientům nabízí výhodné kombinace, které se dají doplnit i celou řadou připojištění.

Nastavte si limity podle svého

Při sjednávání pojištění hraje zásadní roli několik faktorů. Tím nejdůležitějším je pojistná částka, kterou si stanovíte sami nebo společně s pojišťovnou. Dále cenu pojištění ovlivňuje frekvence plateb, přičemž platí pravidlo, že roční splátka pojistného je výhodnější než měsíční. Důležitou roli hraje nicméně i doba, na kterou je pojistná smlouva uzavřena a rozsah pojistného krytí. Veškeré tyto kroky můžete ovlivnit a přizpůsobit svým potřebám.

Bydlete bezpečně a pojistěte si nejenom nemovitost, ve které bydlíte, ale také domácnost, kterou obýváte. Díky tomu budete chráněni v případě, že by došlo k vloupání nebo přírodní katastrofě.

Zdroj obrázku: Prostock-studio / Shutterstock.com

Komentáře k článku