close
Spolupráce

Zabouchly se vám dveře? Zkušený zámečník to vyřeší

zamecnik

Komu se to někdy nestalo? Pospícháte do práce nebo na schůzku a nevíte, kde vám hlava stojí. Pak se velmi jednoduše stane něco, co zrovna vůbec nepotřebujete – zabouchnuté dveře a klíče pěkně doma v teple. Je to jistě velká nepříjemnost a především něco, co vás dokáže pořádně rozladit a zkomplikovat vám plány. Není třeba panikařit, nejde vůbec o neřešitelný problém. Takto snadno situaci vyřešíte.

Zkušený zámečník problém snadno vyřeší

Jestliže nemáte nikde uložené náhradní klíče, je asi nejjednodušším řešením oslovit zámečníka. Nonstop zámečnická pohotovost vám pomůže skutečně kdykoliv, tedy i v noci nebo o víkendech. Zámečník si se zabouchnutými dveřmi dokáže snadno a rychle poradit a zvládne bez poškození otevřít i zabouchnuté dveře s klíčem uvnitř. Samozřejmě to nebude zadarmo, ale je to snadné a rychlé řešení. V jakémkoliv případě bude nutné zámečníkovi ukázat váš průkaz totožnosti, díky kterému si bezpečně ověří, že na dané adrese opravdu bydlíte a že tedy pouští do bytu oprávněnou osobu.

Zkuste to přes pojišťovnu

Zabouchnuté dveře se dají samozřejmě řešit i jinak. Pokud máte pojištění domácnosti, je možné že se na tuto situaci bude vztahovat. Stačí pak jen zavolat na příslušnou asistenční službu, kde vám personál poradí, jak dále postupovat a kdo vám nejrychleji pomůže. Obvykle pojišťovny proplácí minimálně část nákladů na zámečníka, takže je zbytečné platit, když to jde i takto jednoduše.

Hrozí nebezpečí?

Může se stát, že si dveře zabouchnete třeba ve chvíli, kdy máte zapnutý sporák, teče voda nebo vám v ložnici odpočívá malé dítě. Takové situace mohou být skutečně nebezpečné. V takovém případě neváhejte a zavolte hasiče. Ti rychle přijedou a dveře vám otevřou. Tento scénář, ale volte skutečně jen v případě, kdy je ohroženo vaše bezprostřední okolí nebo vy sami. V opačném případě si budete muset výjezd zaplatit a levné to určitě nebude. Navíc si můžete být jisti, že zásah hasičů dveře rozhodně nepřežijí.

Zkusit to můžete i svépomocí

Pokud máte čas a věříte si, můžete zkusit dveře otevřít sami. Těžko říct, zda máte šanci uspět, ale u některých starších typů dveří to možné je. Je však třeba myslet na to, že bez správné techniky a vhodných nástrojů můžete dveře a zámek také velmi jednoduše poškodit. Někteří lidé využívají například kreditní kartu nebo malý nožík, který opatrně zastrčí mezi futra a dveře a pokusí se zatlačit jazýček zámku dovnitř. Pokud se vám takto dveře podaří otevřít, možná by po radosti mělo přijít také vystřízlivění. Pokud jste to takhle lehce zvládli vy, jistě by to podobně lehce dokázal i kdokoliv jiný. Možná je tedy načase vyměnit zámek nebo i celé dveře.

A co bezpečnostní dveře?

Takové dveře jsou stavěné na to, aby se nedaly jen tak snadno otevřít. Nebude tak stačit jen tak nějaký zámečník v Severních Čechách, ale bude potřeba obrátit se na specializované firmy, které dokážou otevírat i takto zabezpečené dveře. V takovém případě se ale můžete spolehnout na to, že dveře budou i po zásahu nepoškozené a budete je poté moci dále využívat. To je jistě dobrá a cenná informace, protože za takové dveře se neplatí vůbec málo a zničit je kvůli jedné nehodě by bylo skutečně tragické a velmi nákladné.

Myslete na prevenci

Nejlepší ochranou před potížemi je samozřejmě prevence. Vyplatí se nechat náhradní klíč u někoho z rodiny či blízkých přátel. Pak se taková nepříjemná situace bude dát řešit velmi snadno a bez potíží. Svěřit klíče můžete také sousedům, ale pamatujte, že jim musíte skutečně věřit, protože ti mohou mít velmi snadný přehled o tom, kdy jste a nejste doma, a podle toho by mohli mít jednoduchou příležitost k nekalému jednání.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku