close
Kid,Playing,In,Snow,,Winter,Fun,,Czech,National,Park,Sumava,

Užijte si zimního sportování na saních a bobech i v Praze. V hlavním městě najdete několik míst pro rychlé sjezdy, ale i pro trénink nejmenších členů rodiny. Které pražské lokality jsou mezi sáňkaři a bobisty nejoblíbenější?

Sáňkování a bobování povoleno!

Boby a sáňky můžete beztrestně (avšak na vlastní nebezpečí) provětrat na všech pražských zelených plochách – pouze v sadech v centru města jsou vyznačeny určené trasy kvůli ochraně zeleně. Užívat si můžete i běžkování, naopak nikde nesmíte sjíždět svah na lyžích či snowboardu.

Kde si v Praze zabobovat?

Petřín

Svah na pravé straně Petřína vyniká kvalitním sešupem i dráhou dlouhou es 500 metrů. Příjemný bonus ve formě vyvezení se na svah poskytuje lanovka (vystupte ve stanici Nebozízek) a občerstvit se můžete v místní restauraci. Další vhodnou stráň pro boby pak najdete u východu ze zahrady Kinských.

Riegrovy sady

Na legendárním „dvoukopčáku“ si dosyta užijete široké sjízdné plochy (jen pozor na lavičky a lampy ve střední části kopce) i výhledů na Prahu. I zde se můžete zahřát v blízkých kavárnách a restauracích. Pokud pojedete městskou hromadnou dopravou, vystupte ve stanici Na Smetance.

Vítkov

Oproti trase v Riegrových sadech je vítkovská dráha sice kratší, zato poměrně prudká. Na zdejší sráz byste měli vyrazit jen s dostatečnými zkušenostmi, boby s brzdami a případně i s chrániči. Při cestování autobusem se nechte dovézt do zastávky Tachovské náměstí.

Centrální park na Jižním Městě

Mezi zastávkami Opatov a Háje najdete několik menších kopečků vhodných pro jízdu i těch nejmladších dětí. Navíc se tam každoročně zasněžuje umělým sněhem, na boby tedy můžete vyrazit bez ohledu na počasí.

Bohnické údolí

Tři čtvrtě kilometru dlouhou jízdu si užijete na trase od ZŠ Dolákova až k břehu Vltavy. Odtud si můžete výlet prodloužit a svézt se přívozem do Sedlce.

Modřanská rokle

Dalším oblíbeným místem pro zimní zábavu Pražanů je svah kousek od zastávky Sídliště Libuš, jenž končí až u Libušské přehrady.

Kam jinam na boby v Praze?

Další vhodné trasy na bobování najdete třeba u ďáblické hvězdárny, za železničním mostem ve Stromovce, v Kunratickém lese či na okraji Prokopského údolí (u vlakové stanice Praha-Holyně). Užijte si sněhovou nadílku naplno, než se ztratí před očima!

Zdroj náhledového obrázku: Freepik

Komentáře k článku