close

cihly2Problematika moderního bydlení je poměrně širokospektrá. Záleží v ní hodně na osobitém vkusu a dále potom na představách a celkové náročnosti. V podstatě se dá říci, že každému se líbí něco jiného. Toužíte-li po něčem zvláštním, co na vás nekouká doslova v každé druhé domácnosti, máme pro vás další zajímavý námět. Jedná se o design ve stylu cihel. Tento cihlový komfort působí zvláštním dojmem.

Cihlový design se jistě nebude hodit do každého domu nebo bytu. Uplatní se všude tam, kde zapadne do architektonického řešení. Možná vám na první pohled může připadat, že viditelné cihly patří do minulosti, avšak divili byste se, v kolika moderních bytech mají své místo. Obvykle se nejedná o cihly, které by vylézaly ze zdí. I když někdy ano, ale to spíše ve výjimečných případech, hlavně u starších domů, které však mohou také působit vysoce elegantně. Obvykle tento design tvoří spíše speciální povrchová úprava. Ta totiž představuje mnohem snadnější řešení. Jde v podstatě o jakési obklady na zeď, případně o lepící dekorační prvky.

Cihlový design v celém bytě nebo pouze v části místnosti

cihly1V cihlovém designu si můžete zrekonstruovat klidně i celý byt, podlahu, stěny, strop, příčky, vše co vás jen napadne! Pokud se spokojíte třeba pouze s chodbou, halou nebo obývacím pokojem, není ani toto problém. Cihlový design by se však v žádném případě neměl hádat s ostatními podobami místností v interiéru. Cihlové řešení nemusí představovat pouze realizaci interiérových prostorů. Ba naopak, hodí se ideálně i ven. Může posloužit na terase nebo třeba i na zahradě v podobě zahradní zídky, zde se však bude jednat spíše než o povrchovou úpravu, o propracovanou cihlovou dekoraci se vším všudy, náročnější i na zhotovení.

Co se týká variability, je z čeho vybírat. Cihly mohou být nejrůznějších velikostí, tvarů i barevného provedení. Chce to jen se nechat inspirovat a nebát se přijít s něčím originálním. Pokud by vás zajímala cena, zde neexistuje univerzální a jednotná odpověď. Záleží, jak moc budete rekonstruovat a budovat. Nejlevněji vám přijdou obkladové prvky pro povrchovou úpravu. Pokud se pustíte do složitějších budování stěn a přestavby, musíte počítat někdy i s deseti tisíci korunami.  

Tags : bytové prvkydesign

Komentáře k článku