close

innen-stein-wand-19Zútulnit své bydlení můžeme nejen tapetami, ale také obklady, které oživí holé zdi a vnesou  originální proměnu do našeho obydlí. Mezi nejčastěji používané materiály můžeme jmenovat dřevo, kámen, sklo, cihly a keramiku. Mezi atypické obklady patří plasty, plechy, nebo kov. Základní a rovněž hlavní zásadou je, aby charakter upravované místnosti ladil s obkladem a vytvářel příjemný interiér.

Nejvíce využívaným materiálem pro úpravy bydlení je bezpochyby dřevo. Někdo dává přednost masivním deskám, jiní zase raději použijí palubky, laťky, dřevotřísky nebo jiné desky. Dřevo je teplým a příjemným materiálem, které se využívá převážně pro zvýraznění hlavní stěny, například v obývacím pokoji, nebo v kuchyni jako obklad za kuchyňskou linku. Dřevěné latě jsou často používány jako obklady chodeb, hal a schodišť. Nebojte se využít více barev dýhy a zkombinovat tmavé dřevo se světlým! V posledních letech se mezi obklady protlačil kámen, který si rychle získal své zastánce. Jedná se o působivý a oblíbený obkládací materiál, neboť přináší do našich domovů kus přírody a hodí se téměř všude. Mezi nejpoužívanější druhy kamenů řadíme mramor, žulu, travertin, vápenec, umělé kameny v odstínech a štípané kameny.

holz auf wandSkleněné obklady vypadají nejen originálně, ale díky své hladké sktruktuře nabízí jednoduchou údržbu. Sklo se využívá především v místech náchylných na znečištění, jako je koupelna, nebo kuchyň. Skleněné obklady se dají spárovat, ale při velkých plochách můžeme zvolit obklady beze spár. Dříve bylo sklo označováno jako chladný doplněk, ale dnes můžeme vybírat z velké řady barev, provedení, ornamentů a pískování. Na popularitě neklesají ani  cihlové obklady, které se hodí především do prostorově větších interiérů. Nechte se inspirovat moderním bydlením!

Komentáře k článku