close
no thumb

stineniStínící technika v problematice zastínění interiérových i exteriérových prostorů je čím dál tím více diskutovaným tématem. Aby ne, když jsme se konečně po dlouhé době dočkali slunečního a téměř letního počasí. Přece jen je někdy zapotřebí se před příliš intenzivními slunečními paprsky někam schovat. Sedíte-li na balkoně, terase, ale třeba i za oknem vašeho bytu, jistě máte velké možnosti, jak stínění realizovat.

Co se týká zastínění oken, tak zde se standardně používají nejrůznější rolety a samozřejmě jak interiérové, tak i exteriérové žaluzie. Ty jsou k mání v celé paletě různorodého provedení, které se liší jak svými rozměry, tak i tvarem a samozřejmě materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, či třeba barvou nebo celkovým typem provedení, kde rozlišujeme vertikální žaluzie a horizontální žaluzie. Žaluzie do oken jsou asi nejrozšířenější a nejoblíbenější volbou zastínění.

Pro zastínění spíše venkovních prostorů se potom využívají markýzy. Podívejte se třeba na markýzy Praha. Jak vidět, i jejich variace jsou rozličné. Vyberete si přesně takové, které se vám budou nejlépe líbit. Markýzy kromě samostatného zastínění poskytují rovněž i vysoce komfortní a elegantní dojem, rázem tak dojde k oživení venkovních prostorů! Z terasy nebo balkonu se vám potom nebude chtít ani odcházet.

Zajímavosti i praktické informace ohledně zastínění se dozvíte jak v prodejnách, které se touto oblastí zabývají, tak i na mnohých internetových stránkách. V každém případě vám vždy doporučujeme, abyste nejen stínící doplňky nakupovali výhradně u renomovaných firem, které vám garantují kvalitu a výslednou spokojenost spojenou s dlouhou životností. Samozřejmostí by mělo být i poradenství a veškerý jak záruční, tak i pozáruční servis a podpora!

Komentáře k článku