close
no thumb
2blinds
Geometrické tvary jsou stále IN!

Moderní bydlení nás obklopuje ze všech stran a tak se není čemu divit, že designéři postupně vyměňují zastaralé plastové žaluzie za stylové a trendy rolety z různých materiálů. Při nákupu proto dbejte následných rad, které prodlouží barevnou stálost vašich nových rolet.

Než si koupíte rolety

full-height-shutters
Vzdušný interiér vytvoří světlé barvy

Při nákupu se řádně informujte, jak daný výrobek ošetřovat. U oblíbených římských rolet má každá látka specifické složení a úpravu, a proto je důležité kontrolovat štítek. Na něm se dozvíte, zda látku prát či ošetřovat chemicky. Hledáte-li kousek nenáročný na údržbu, poohlédněte se po roletách z plisé. Ty stačí přemáchnout ve vodní lázni o maximální teplotě 30 stupňů, nešetřete ani kvalitním pracím práškem. Důkladné čištění provádějte i u vertikálních žaluzií, které jsou zdobeny voálem. Stínění s látkou, která má antistatickou úpravu, stačí pravidelně otírat vlhkou houbou, snížíte tak prach, který se bude na stínění držet.

Proč právě látkové rolety

Důvodů, proč si vybrat látkovou roletu, je hned několik. Líbí se vám romantická atmosféra? Vneste ji do svého domova formou čistě bílých rolet, které mohou být zdobeny krajkou či výšivkou. V obývacím pokoji vás potěší plné zatemnění interiéru, které zajistí třeba japonská stěna ve stylovém provedení. Na látkových žaluziích vás bude bavit termoizolace, která dokáže ušetřit až 35 % nákladů na vytápění. Zamezuje úniku tepla z bytu, tlumí hluk zvenčí a udržuje teplo v pokoji. Pokud váháte, jaký typ žaluzií se hodí do vašeho interiéru, poraďte se s odborníky, kteří vám doporučí druhy žaluzií dle velikosti okna a dopadu slunečního svitu.

Tags : interiérové doplňkyroletystíněnízávěsy

Komentáře k článku