close
dražba nemovitosti při exekuci je krajním a nepříjemným řešením
dražba nemovitosti při exekuci je krajním a nepříjemným řešením

Možná, že si spousta z nás ani neuvědomuje, jak snadno se dnes může zadlužit a přijít o svoji nemovitost. Strašák jménem EXEKUCE na nás číhá doslova za každým rohem. Je omyl, pokud si myslíte, že kvůli třeba pětitisícovému dluhu nemůžete přijít o vaše bydlení. Exekuční zákon je nemilosrdný. Jednoznačně nejlepší je plnit včas veškeré svoje pohledávky. Někdy to však není tak jednoduché a z nejrůznějších důvodů zkrátka nezaplatíte v termínu a hned můžete mít malér na dosah ruky.

Jak je vůbec možné, že i menší dluh vás klidně dostane do exekučních problémů s nemovitostí? Je třeba si uvědomit, že celé, jak již exekuci předcházející nalézací řízení, tak i samotné exekuční řízení s sebou přináší množství právních úkonů, které je povinen uhradit právě povinný, v tomto případě tedy vy, jakožto dlužníci. Advokáti a exekutoři si nepřiznávají zrovna nejnižší odměny. Rázem se tak stane, že místo pěti tisíc dlužíte dvacet a to již je důvod k tomu, aby se mohla vaše nemovitost dostat do dražby a být prodána výrazně pod cenu!

Základ je neotálet a nečekat

dluhy má bohužel stále více domácností
dluhy má bohužel stále více domácností

Exekuce nemovitosti je velmi nepříjemná, budete-li však jednat rychle, podle aktuálních právních norem je to momentálně 30 dní od doručení o zahájení exekučního řízení, výzvy k dobrovolnému splnění povinnosti a případně i prvních exekučních příkazů, můžete si náklady snížit na minimum a můžete si ušetřit spoustu dalších problémů. Problematika není jednoduchá, je třeba jí rozumět, proto vám doporučujeme, abyste se v těchto případech obrátili na odborníky, kteří vám mnohdy dokážou pomoci!

Některé společnosti jsou nakloněni řešení problému povinného, poradí vám, jak vyřešit exekuci. Nabízí se celá řada bezplatných poraden, kde vám bude například doporučen vhodný způsob vyplacení exekuce. Řešení je vždy individuální, avšak velmi dobře promyšlenou záležitostí, ze které můžete těšit. Nenechte se tedy exekucí příliš vystrašit, postavíte-li se k ní čelem, můžete ji vyřešit. Je však potřeba jednat rychle! Pravda, zaplatíte určitě více, než kdybyste ihned splatili konkrétní dluh, avšak nebudete v tom sami!

Komentáře k článku