close
Schlafzimmer
V romantické ložnici se bude usínat jedna radost!

Kvalitu spánku dnes lidé velmi podceňují. Převládá domněnka, že kvalitní spánek není až tak důležitý. Ovšem opak je pravdou a právě to, jak se vyspíme, dokáže výrazně ovlivnit naše chování, jednání, pracovní nasazení a náladu. Spánek zkrátka koriguje celý náš život a proto by měl být co nejkvalitnější. Jak ale tělu zaručit dostatek odpočinku, aby nebylo vyčerpané a rozlámané? Důležitým aspektem dobrého spánku je prostředí, ve kterém se člověk snění oddává.

Než se vůbec rozhodnete ke koupi postele či dalšího nábytku, ložnici vymalujte tak, abyste se v ní cítili co nejpohodlněji a také bezpečně. Místnost, ve které budete noc co noc usínat a následně se probouzet, by neměla působit studeným a nezabydleným dojmem. Ložnice má být oázou klidu a relaxace, proto je důležité se během malování vyhnout křiklavým barvám a pestrým tapetám. Raději preferujte teplejší odstíny smetanové, okrové nebo lila.

Nábytek

Dominantním nábytkem ložnice je samozřejmě postel. Její postavení je velmi důležité neboť v každé místnosti se nachází zóny, které jsou určeny pro určitý druh nábytku a vybavení. V žádném případě postel nestavte pod okna nebo do rohu, cítili byste se sklíčeně, naopak ji umístěte do prostoru tak, aby kolem vás bylo dostatek místa.

Dekorace a doplňky

schlafzimmerggg
V ložnici slaďte přírodní barvy i motivy

V ložnici bychom se měli zaměřit na oblé předměty, vyvarujte se abstraktním soškám či podobným modelům s příliš ostrými hroty, které působí dráždivě. Můžete se zaměřit na věci osobního charakteru jako jsou výrobky z keramiky od vašich dětí, foto rámečky a podobně. Tyto předměty vás při pohledu na ně příjemně zahřejí u srdce. Důležitou roli v kvalitě spánku hraje také ložní prádlo. To by mělo být z přírodních materiálů, v žádném případě nesmí ,,kousat“ a rovněž je nejlepší pořídit si takové, které disponuje jemnými odstíny a nevýraznými motivy. Co se materiálu týče, vsaďte na čistou bavlnu nebo satén.

Tags : ložnice

Komentáře k článku