close
paint-2420634_960_720

O české společnosti je po světě všeobecně známo, že je plná šikovných kutilů a řemeslníků, kteří s trochou materiálu a štěstí dokážou vyrobit prakticky cokoliv. Tento výrobek je poté nejenom funkční, ale v mnohých ohledech také esteticky krásný. Oba tyto předpoklady pak platí u nábytku, jehož základ tvoří vyřazené palety.

Jejich množství neustále stoupá, takže pokud se nebojíte práce a chcete mít nový nábytek, pak byste se okamžitě měli pustit do kutilských činností.

Proč nábytek z palet?

Možná si teď budete říkat, proč byste si na zahradu měli stavět nábytek z palet, když si můžete za relativně výhodné ceny koupit zahradní set ze švédského velkoobchodu. I když je nabídka obchodu široká, někteří z vás budou toužit po originálním a zcela jedinečném nábytku, který na trhu není k sehnání. A právě v tuto chvíli na scénu přichází vyřazené palety. Z nich můžete s trochou šikovnosti vytvořit jednoduchý, minimalistický a funkční nábytek působící rustikálním dojmem.

Co z palet vyrobit?

S malou nadsázkou by se dalo tvrdit, že z vyřazených přepravních palet jde vyrobit prakticky cokoliv. To je sice pravda, nicméně každý z vás bude trochu limitovaný svou šikovností a také nářadím, které může na stavbu nábytku z palet použít. Začněte tedy jednoduššími kousky, jako je například stůl nebo lavička, a postupujte k náročnějším výtvorům. Časem zjistíte, že můžete jednotlivé palety různě nařezat a následně spojit k sobě, čímž vznikne zcela nový tvar.

Palety jsou levný materiál

Není dobré zapomínat na cenu hlavního materiálu, která je v případě vyřazených palet na velmi příznivé úrovni. Pro řadu logistických společností představují palety odpad, takže se jich mile rádi zbaví alespoň s nějakým ziskem. Palety navíc můžete s minimem nákladů neuvěřitelně proměnit. Není nic jednoduššího, než vzít štětec a plechovku barvy a nechat plný průběh vašemu kreativnímu myšlení.

Pokud se vám na zahradě válí několik vyřazených palet, pak je v žádném případě nevyhazujte. Zkuste z nich vytvořit funkční nábytek, který vám budou vaši sousedé závidět.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : nábyteknábytek z palet

Autor Michaela

Komentáře k článku