close
Komerční články

Vyplatí se vám zateplení domu? Tato investice může přinést zásadní úsporu v nákladech na bydlení

zatepleni-domu

Bydlet ve vlastním domě je jistě skvělé, ale nese to s sebou i řadu povinností a starostí. Jednou z nich je i to, že každá stavba se časem opotřebovává a přestává splňovat standardy ekonomického a pohodlného bydlení. Starší domy zejména často postrádají dostatečně efektivní zateplení, což se velmi negativně podepíše na vašem účtu za energie. A jelikož je jasné, že snížení cen energií v nejbližší době rozhodně nehrozí, je možná načase začít o zateplení uvažovat.

Kdy se zateplení vyplatí?

Velmi dobrým ukazatelem může být výše vašeho účtu za elektřinu nebo plyn. Dalším krokem je pak provedení tepelného auditu. Zateplení vám může pomoci financovat půjčka na rekonstrukci, takže i když nemáte naspořeno, nemusí to být problém.

Co je tepelný audit a k čemu je dobrý?

Tepelný audit dokáže odhalit místa, odkud uniká teplo. S tím vám pomůže energetický specialista, který vám následně poradí i s výběrem materiálu pro zateplení. Získáte tak velmi odborné a užitečné informace, které vám pomohou značně ušetřit.

Co zateplení obnáší?

Nejde totiž jen o zateplení fasády. Nejlepší je zateplit také část pod zemí, která snadno promrzá, a právě tudy může teplo snadno unikat. Pomoci může i zateplení stropů obytných místností a stropů sklepa, podkroví nebo podlah.

Je podlahové topení vždy výhodné?

Mnoho lidí propadlo jeho kouzlu, ale pravdou je, že ne vždy se vyplatí. Pečlivě vše spočítejte a zvažte, zda ve vašem případě nepřeváží spíše nevýhody. Zejména při rekonstrukci staršího domu se může jednat o velmi nákladnou opravu, při které budete muset doslova rozkopat celý dům. Mnohdy je oprava klasického radiátorového vedení daleko efektivnější a levnější.

Jak na financování?

Zateplení samozřejmě něco stojí a nezřídka nemáte na účtu tolik volných finančních prostředků. Snadnou možností je úvěr od Modré pyramidy, který vyřídíte snadno a rychle a získáte velmi výhodné podmínky splácení. Nepotřebujete ručitele a při splnění podmínek není ani nutné dokládat příjmy. Výši úvěru i dobu splácení si nastavíte sami dle vašich potřeb. Půjčka na bydlení se vždy vyplatí. Taková investice se vám dřív nebo později vrátí, neboť zhodnocujete svou nemovitost, která tak zvyšuje svou cenu. Navíc ušetříte na nákladech na bydlení.

Zdorj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku