close
christmas-3833492_960_720

I když do Štědrého týdne zbývají přibližně 2 týdny, mnoho lidí už se nyní vydává do obchodů s cílem zakoupit krásný a pěkně vzrostlý vánoční stromeček. Současným trendem je totiž ozdobení živých stromků, protože doba umělých stromečků je už naštěstí dávno pryč.

Živý stromek dodává celé domácnosti pravou vánoční atmosféru, neboť se můžete kochat nejenom jeho ozdobami, ale také nezaměnitelnou vůní jehličí.

Kde stromek skladovat?

Pokud si koupíte vánoční stromeček s takto velkým předstihem, určitě to neznamená, že by vám do Vánoc nevydržel. Jakmile jste stromek koupili od kvalitního prodejce, jemuž není osud dřevin lhostejný, nemusíte se o jeho životnost bát. Pozor si dejte pouze na podmínky skladování, protože na ty je vánoční stromeček dost náročný. Dřevinu je třeba uskladnit do chladného prostředí, nejlépe do nádoby s vodou. Tím je zajištěno, že stromek ani během 2 týdnů nevyschne a neztratí nic na své kráse.

Kolik vody stromku dát?

Odborníci na jehličnany vám mile rádi poskytnou několik tipů, jak uchovat vánoční stromeček ve stoprocentní kondici až do Štědrého večera. Ještě před ponořením kmínku do vody odřízněte několik málo posledních centimetrů stromku, aby mohla voda lépe pronikat do dřeviny. Konec kmínku je totiž obvykle obalený smolou, která brání vstřebávání vody, tudíž hrozí předčasné vyschnutí a opadání jehličí. Pamatujte si také, že stromek přijme přibližně 5 litrů vody.

Kdy dát stromek do interiéru?

U živého stromku platí, že byste jej ve vytápěné místnosti měli nechávat co nejkratší možnou dobu. Do domácnosti jej tedy přeneste například den před Štědrým večerem, abyste měli dostatek času na jeho ozdobení. Samozřejmostí je dostatečné zalévání, protože v opačném případě vám stromek uschne a opadá. Dejte si ovšem pozor, abyste stromek nepřelili, protože nikdo z vás asi nechce mít na koberci či linoleu louži vody.

Jestliže chcete na Vánoce živý stromek, dejte si pozor na jeho skladování. Klidně jej nakupte s dostatečným předstihem, protože budete-li se o stromek starat, vydrží vám i několik týdnů.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : vánocevánoční stromek

Autor Michaela

Komentáře k článku