close
postele_masiv3

Bydlíte v malém bytě nebo se do takového bytu stěhujete a přemýšlíte nad tím, jak v něm vyřešíte prostor, aby se vám do něj vše s přehledem vydalo? Pak jste již určitě přemýšleli nad pořízením patrové postele nebo tak zvané palandy, která s prostorem ve vašem bytě udělá naprosté divy.

Patrové postele jsou vhodným řešením pro malé byty, kde by dvě lůžka vedle sebe zabraly celou plochu pokoje nebo kde by dokonce jedno lůžko zabralo příliš mnoho prostoru. A navíc palandy nejsou jen praktickým řešením, ale navíc dodají vašemu bytu šmrnc.

postele_masiv3Pozor na výšku

V první řadě si však musíme říci, že byste s patrovou postelí měli nakládat opatrně, neboť se nehodí úplně do každého pokoje. Pokud tedy chcete mít zdravý spánek.

Většina dnešních bytů disponuje totiž příliš nízkými stropy, a tak byste v nich spali tak těsně pod stropem. Problém spočívá v tom, že pod stropem není příliš vzduchu, který byste při svém pochrupování mohli dýchat. A proto volte takovou postel, která je aspoň metr pod stropem.

Výhody patrovky

Patrová postel skvěle vyřeší prostor bytu, ale to jsme již několikrát řekli. Její výhoda spočívá v tom, že můžete mít buď dvě postele nad sebou nebo horní postel a pod ní třeba psací stůl, pohovku s konferenčním stolkem či dětskou prolézačku.

Komentáře k článku