close

podkrovi1Kdo z vás občas nesnil o bydlení v podkroví? Alespoň někdy jste o tom přemýšleli jistě i vy a jeho realizace není zase tak složitá Podkrovní bydlení se vyznačuje zajímavým stylem a tak trochu jedinečností. Není to totiž klasika, která na nás kouká doslova ze všech koutů. Jde o něco, co se líbí a láká. Podkrovní bydlení může vypadat prakticky stejně, jako každé jiné bydlení, jedinou pozorovatelnou rozdílností uvnitř bytu je to, že podíváte-li se vzhůru, tak na vás nekouká klasický vodorovný strop, ale nejrůznější šikmé plochy. Podobné je to i co se týká stěn, v podkrovním bytě nejsou všechny stěny v místnosti kolmé, ale některé jsou šikmé a kopírují tak třeba štít střechy. Dost však bylo teorie, pojďme se nyní podívat, jak takové bydlení při hvězdách zařídit, co by v podkrovním bytě nemělo chybět?

Základním prvkem v podkrovních bytech jsou stoprocentně okna. Ty musí být kvalitní a také velmi dobře zatěsněná. Nejčastěji se setkáváme s dřevěnými okny a to z toho důvodu, že podkrovní místnosti jsou se dřevem přímo spojovány. Nejsou však žádnou zvláštností ani okna plastová, která zažívají celkově velký boom a přináší mnoho pozitivních vlastností. Jak již bylo zmiňováno nedílnou součástí podkroví je dřevo. Podkrovní byty jsou velmi tedy velmi často dřevem kompletně obloženy a to jak strop, tak i boční stěny. Dřevo lze volit různých imitací, dle vašich představ, v každém případě je však zapotřebí počítat se speciálním nátěrem, který prodlužuje jeho životnost, horní vrstva dřeva by potom měla být ošetřena lakem, proti mechanickému poškození. O dřevo je zapotřebí se náležitě starat a to standardními metodami.

podkrovi2Pustíte-li se do vybavování podkrovního interiéru nábytkem, máte k dispozici opět širokou paletu možností. Nábytek by měl být volen tak, aby ladil s dřevěným obložením, je-li v bytě umístěno. Neměl by se celkově hádat a působit kontraproduktivně.

Přesto, že jsme psali, že nejčastější podkrovní byty jsou obloženy dřevem, velmi elegantně a komfortně vypadají i takové podkrovní prostory, které představují kombinaci obložení dřeva a klasických omítkových stěn. Představte si třeba normální stěny, ze kterých vyčnívají dřevěné trámy! Nejlepší bude se inspirovat přímo u někoho známého, případně i na internetu. I my přikládáme několik pohledů, jak to může v podkroví vypadat!

podkrovi5

podkrovi4

podkrovi3

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response