close

Pokud stále přemýšlíte nad tím, proč byste měli zvolit dřevěný zahradní nábytek a jaké jsou vlastně jeho výhody či nevýhody oproti nábytku klasickému, možná Vám pomůže tento článek. Jedním ze zásadních rozdílů mezi masivním nábytkem a klasickým nábytkem z lamina či dřevotřísky je právě využitý materiál. Zatímco u většiny klasického nábytku se jedná převážně o umělé materiály, v případě masivního nábytku jde o vysoce kvalitní přírodní dřevo. To na rozdíl od některých jiných materiálů obsahuje pouze přírodní neškodlivé látky, má navíc velice krásnou kresbu a příjemnou vůni. Je navíc dostupné v mnoha různých odstínech.

Výhodou nábytku z masivu je jednoznačně také jeho odolnost. Zatímco u většiny klasického nábytku rýhy či drobné důlky neopravíte, u masivního nábytku je možné takto poničenou plochu jemně přebrousit a poškození tak opravit. Popřípadě je možné také nábytek zrestaurovat přímo u truhláře.

Dalším plusem je vysoká životnost tohoto nábytku. Zatímco nábytek z lamina nebo dřevotřísky bude po čase jevit velké známky opotřebení, dřevo naopak nabývá na zajímavosti a zlepšuje se jeho kresba. Je však velice důležité, aby byl masivní nábytek správně ošetřován kvalitními oleji či vosky, které jsou pro něj určené.

Nevýhodou masivního nábytku se na první pohled může zdát cena, která bývá řádově mnohem vyšší než u klasického nábytku. Pokud však uvážíme, jak dlouho vydrží skutečně fungovat nábytek z ostatních materiálů a jak dlouho nám může sloužit masivní dřevěný nábytek, je jasné, že pořizovací cena odpovídá kvalitě. Navíc jsou právě pořizovací náklady masivního nábytku srovnatelné s částkou, kterou byste během let utratili za neustálé obnovování nábytku z jiných materiálů. Velkou výhodou masivního nábytku je také jeho nadčasovost – svou popularitu si udržuje již po mnoho desítek let a je jisté, že bude oblíbený i v budoucnu.

Tags : nábytku z masivu
Marks

The author Marks

Leave a Response