close

Dřevěná podlaha je na celý život. Po celá desetiletí dodává interiéru punc luxusu, útulnost a potřebný užitný komfort. Hodí se do interiérů moderních i rustikálních, dobře se udržuje i čistí. A hlavně: je přírodní.

Dřevěná podlaha vydrží dlouho jako nová, když vsadíte na pravidelnost

Správně ošetřená a dobře udržovaná dřevěná podlaha vám bude dělat radost opravdu po desetiletí, ať už se jedná o podlahu z masivního dřeva, parkety nebo dřevěnou plovoucí podlahu. Základem úspěchu je pravidelná péče, a to nejlépe tak jednou za čtvrt roku. Samotná údržba se pak odvíjí od povrchové úpravy dřeva použitého na podlahu.

Jak udržovat dřevěnou podlahu ošetřenou olejem

Olejem ošetřené dřevo nevysychá, nepraská a je odolné proti vlhkosti. Přitom si zachovává svůj tradiční vzhled. Takto ošetřenou podlahu stačí omývat vodou s přípravkem na bází mýdla, tím byste se měli zbavit všech nečistot. Obvykle postačí prosté setření mopem, u starších podlah je někdy nutné nečistotu odstranit kartáčem. V takovém případě ji následně pečlivě vysušte, aby voda neprosákla do spodních vrstev a nedošlo k hnití dřeva.

Také olejový nátěr je potřeba pravidelně obnovovat, nejpozději v době, kdy přestává být povrch voděodolný. Tuto vlastnost můžete podpořit, když po olejovém nátěru podlahu ještě navoskujete.

Péče o lakovanou podlahu

I v tomto případě používáme na čištění přípravek na bázi mýdla, v obchodech jsou běžně dostupné prostředky k mytí dřevěných povrchů. Aby podlaha odolala vnějším vlivům a byla chráněná před poškozením, je vhodné po omytí použít leštěnku. Tu ovšem použijeme jen v případě, že lak na dřevu je jednolitý, nepoškozený. V opačném případě by voda mohla způsobit v místech s poškozeným lakem šedou vrstvu. Proto i v případě lakovaných podlah je nutné povrch kontrolovat a obnovovat nátěr vždy, když se ošoupe.

Jen pravidelně udržované dřevěné podlahy vydrží desetiletí. Včasná a správná péče se rozhodně vyplatí.

Tags : čištění dřevěných podlahdřevěné podlahylakované podlahyolejovnaé podlahypéče o podlahy ze dřeva

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response