close

V dnešní době máme možnost vybírat z mnoha povrchových úprav podlahy, případně se můžeme rozhodnout pro koberec. Každý z materiálů, který na podlahy používáme, má své specifické vlastnosti, pro něž je vyhledávaný. Na co se zaměřit při výběru správné podlahy?

Plovoucí podlaha – dřevo nebo laminát?

Tento způsob pokládky se rozšířil díky poměrně snadné realizaci. Rodíl je pouze v materiálu, z nichž jsou vyrobeny jednotlivé lamely.

Pokud použijeme laminátové, můžeme počítat se snadnou údržbou a nízkými náklady. Hodí se do bytů s alergiky, protože na ní se roztoči rozhodně nezabydlí. Můžeme pod ní vést podlahové topení, jinak je dost chladná, což nevyhovuje rodinám s batolícími se dětmi nebo s pejskem. Tomu to navíc může na laminátové podlaze klouzat.

Dřevěná podlaha pro nejvyšší komfort

Dřevo je materiál přírodní, hypoalergenní a příjemně hřejivý. Dřevěnou podlahu můžeme položit jako plovoucí, sestavit z parket nebo zvolit masiv. V každém případě půjde o luxusní nadčasové řešení, musíme ovšem počítat s vyššími pořizovacími náklady. Tlumí hluk i nárazy, odolává mechanickému poškození a její životnost můžeme při správné péči protáhnout na generace. V případě, že se povrch poškodí, dá se opakovaně renovovat zbroušením. Pozor si musíme dát na přeschnutí, proto ošetřujeme přípravky na bázi oleje či vosku.

Koberec bude oblíbený stále

Výhodou koberce je, že jím můžeme překrýt každou podlahu. Pro něj hovoří snadná pokládka, výborné izolační vlastnosti tepelné i zvukové, tlumení pádu a příjemné hřejivé chození po něm. Místnost s kobercem působí útulněji, zvlášť když si dáme práci s výběrem barvy a vzoru. Bohužel zadržují dost prachu a nečistot, které jdou vysát jen vysoce výkonnými vysavači. Také psí chlupy se v nich úporně drží, pomůže jen rotační kartáč. Pokud chcete koberec do bytu, kde žije alergik, musíte investovat do vysavače s velmi dobrým filtračním systémem, jinak je nevhodný.

Tags : dřevěná podlahakobereclaminátová podlahaplovoucí podlahapodlaha
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response