close

Hluk představuje velmi nepříjemný vjem. Je-li ho v místnostech, kde bydlíme, vyšší množství, respektive je-li hluk zaznamenán ve vyšších decibelech, nelze rozhodně mluvit o komfortu a příjemném bydlení. Hluk je příčinou celé řady problémů, jež souvisí se zdravotním stavem člověka. Díky nadměrnému hluku dochází k nesoustředěnosti, větší a rychlejší únavě, ale třeba i k bolestem hlavy nebo špatnému psychickému rozpoložení či častější podrážděnosti. Samozřejmě, že záleží i na tom, kde bydlíte, jiná situace nastává, máte-li dům postavený blízko hlučné a frekventované silnice, jiná potom stojí-li vaše obydlí doslova na samotě u lesa. Ve všech případech se však vždy vyplatí zajistit optimální akustické vlastnosti v interiérových prostorách. Poměrně jednoduchým a efektivním způsobem je montáž protihlukových desek!

Lisované akustické desky patří mezi stavební prvky, které se řadí k moderním trendům bydlení 21. století. Vyznačují se vysokou praktičností a užitečností. Jedná se o materiály, které zajišťují vyšší komfort bydlení a přispívají kromě akustické izolace určitou měrou i k celkovému zateplení.

Co jsou to akustické desky?

Protihlukové desky představují nemolitickou hmotu /
Protihlukové desky představují nemolitickou hmotu /

Nejprve je třeba vysvětlit, co to jsou protihlukové desky?  Řeč je o speciálních deskách, které jsou tvořeny slisováním malých kousků speciální pěny do sebe. Tímto vznikne těžká a tuhá uzavřená hmota. Mezi její základní specifika a klíčové vlastnosti patří zejména nemonolitičnost. Znamená to, že zvuk, který skrz tyto profily prochází, spotřebuje spoustu energie, výsledkem je, že projde značně zeslabený. Samozřejmě, že se nejedná o stoprocentní zvukovou izolaci, zajištěná eliminace však plně dostačuje.

Protihluková izolace zajistí příjemnější bydlení

Díky protihlukové izolaci akustickými deskami dojde ke zvýšení komfortu vašeho bydlení. Můžete si být jisti, že v případech, kdy využijete akustické desky nejen na stěnách jednotlivých místností, ale i ve formě podlahové izolace, bude vnímání hluku v interiérových prostorách značně potlačeno.

Montáž protihlukových desek není nic složitého /
Montáž protihlukových desek není nic složitého /

Obrovským pozitivem je absence využívání jakýchkoliv přídavných spojovacích profilů při montáži, které by měly za následek potlačení kvalitní protihlukové izolace. Instalace je velmi jednoduchá, jedná se o formu lepení, kdy je možné tuto povrchovou vrstvu následně přetáhnout perlinkou a zomítat.

S požadavkem na kvalitní odhlučení místností bydlení se setkáváme především při rekonstrukcích a nejrůznějších stavebních úpravách velmi často – naštěstí řešení není nikterak složité. Díky akustickým deskám je to záležitost, kterou zvládne naprosto každý! A nepřijde vás to ani na příliš velké výdaje, akustickou izolaci můžete realizovat za přijatelné pořizovací ceny!

Tags : izolace
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response