close
Provence má co nabídnout /
Provence má co nabídnout /

Francouzský styl inspirovaný jižanským stylem Provence, který vyzařuje eleganci, vkus a romantickou lehkost se v poslední době stává velmi módní a oblíbený. Nemusíte si svůj byt či dům zcela nově zařizovat, stačí jej zpestřit pár francouzskými dekoracemi a bytovými doplňky.

Chcete-li svému domu vdechnout kouzlo domova a romantiky, můžete se inspirovat designovým stylem jižní Francie. Základními dekorativními prvky, které po jižansku zkrášlí váš domov, jsou hlavně ubrusy, ložní prádlo, záclony, čalounění, povlečení, závěsy a další tkaniny, všechno vyrobené z plátna či bavlny.

Dojem jižní Francie a Provence se zakládá hlavně na efektu venkovského domova, rustikální kuchyně a prosluněné místnosti plné bílé barvy, květin a bylinek.

Top – provensálská koupelna

Největším hitem u bytových designérů se stala koupelna v provensálském stylu, který vytvoříte za pomoci koupelnových dekorací a doplňků.

Co se základní výbavy koupelny týče dojem Provence vytvoříte pomocí velké vany či smaltovaného umyvadla. Koupelnu ozdobte závěsy z tkaniny, které se hodí hlavně proto, e jsou voděodolné a zároveň se dají snadno prát.

Na závěr se zaměřte na dekorace. Provence si zakládá na praktických drobnostech, rustikálním, ale čistém vzhledu. Jako dekoraci použijte keramické a porcelánové nádobí, misky a nádobky.

Specialitou je smaltovaný vandl postavený v rožku na dřevěném stolečku doplněný o čistě bílý plátěný ručník.

Zdroj obrázku: www.psreadme.com

Tags : koupelnaVybavení

The author Markéta Vlková

Leave a Response