close
popřemýšlejte o kvalitních průmyslových podlahách
popřemýšlejte o kvalitních průmyslových podlahách

Sami jistě dobře víte, že není podlaha jako podlaha. Už z logiky věci vyplývá, že podlaha v domácnosti potřebuje mít jiné vlastnosti než podlaha v garáži nebo ve výrobní hale. Vždy je primární otázkou, co všechno má podlaha vydržet, průmyslové podlahy jsou na rozdíl od těch domácích, které mají být odolné a zároveň i estetické, mnohem více zatěžovány. Nezáleží na tom, jak průmyslové podlahy vypadají, důležité je, jak jsou funkční.

Pro průmyslové objekty, výrobní haly, dílny nebo sklady je zapotřebí použít průmyslové podlahy z vysoce kvalitního betonu, který má dlouhou životnost a především se pyšní velkou odolností. Průmyslové podlahy jsou z největší části tvořeny betonem, beton propůjčuje průmyslovým podlahám velkou odolnost a pevnost, nicméně na druhou stranu podléhá beton časem vlivem namáhání vzniku drobných trhlinek. Tyto trhlinky se časem spojují, až vytvoří větší trhliny, které už mohou dělat potíže, je to tím, že beton sám o sobě není dost pružný, to však lze napravit armováním.

Armování je proces, kdy jsou do konstrukce betonové podlahy přidány ocelové armatury, které dodávají průmyslovým podlahám nezbytnou pružnost. Jako armatury se používají klasické kari sítě nebo lze použít moderního armovacího prostředku – ocelových drátků. Drátky mají tu výhodu, že jsou rozprostřeny v celém objemu průmyslové podlahy a účinně tak zabraňují vzniku mikrotrhlinek, tyto podlahy potom nazýváme drátkobetonové. Průmyslové podlahy odolávají vysokým tlakům a tepelnému i chemickému působení. Musí být odolné agresivnějšímu prostředí a vysoké zátěži, je třeba počítat s tím, že ve výrobních halách budou stát nebo se dokonce pohybovat těžké stroje a převážet tuny výrobků nebo jiných produktů. Zvolte si tedy kvalitní a stabilní průmyslové podlahy, které veškerou zátěž vydrží a budou vám spolehlivě sloužit.

Tags : podlahy

The author Bydlení21.cz

Leave a Response