close
Aktuálně je k dispozici velký výběr stylových pracovních stolů /
Aktuálně je k dispozici velký výběr stylových pracovních stolů /

Na kvalitě naší práce, a domácích úkolech našich dětí, záleží místo a prostor, kde pracují. Takové místo by mělo být útulné, přehledné a zároveň prostorné. Psací, nebo pracovní stůl by měl být jednoduchý s přehlednými zásuvkami a praktický. Pokud budeme pracovat i s počítačem, neměl by chybět vyvýšený prostor pro monitor nebo laptop. V pracovní desce by neměly chybět průchodky, které umožňují svedení kabelů. A to jak pro tiskárnu, samotný počítač, tak pro osvětlení, které by mělo být součástí, každého psacího a pracovního prostoru. Dnes je na výběr celá škála takových stolů od moderních designů po starožitné. Záleží do jakého interiéru, se bude stůl pořizovat.

Klasické psací a pracovní stoly

Existuje také možnost, zhotovení pracovního stolu přímo na míru. Některé stoly se dají pořídit jako sada a dostanete k němu i židli, nebo křeslo. Pokud tomu tak není, při pořizování takového stolu, u kterého budete trávit spoustu času, nezapomínejte na jeho výšku. U dobrého psacího stolu se musíte cítit pohodlně a mít vše po ruce.

Pracovní stůl je dnes samozřejmostí téměř v každé domácnosti /
Pracovní stůl je dnes samozřejmostí téměř v každé domácnosti /

Pracovní a psací stoly se pořizují na nějakou dobu, a proto je důležité mít na paměti, že poroste se školákem a nároky na jeho využití se zvýší. Proto přemýšlejte dopředu, jaký účel má splnit. Některé stoly jsou vybaveny i výsuvnou deskou, nebo možností nastavit úhel pracovní plochy tak, že je snadnější na ní rýsovat a kreslit.

Rohové pracovní stoly

V poslední době se jsou velmi oblíbené rohové psací stoly, jelikož nabízí spoustu pracovní plochy a neomezený pohyb. Další výhodou rohového psacího stolu je možnost využití dvou stěn. Na jednu lze zavěsit police a na druhou korkovou či magnetickou tabuli. Vytvoří se tak útulný koutek, poskytující dostatek soukromí. Na výběr je opět od školních, studentských až po profesionální varianty rohových psacích stolů.

Tags : domácí pracovna

Komentáře k článku