close
57pict_large

Máte doma psa? Pak jistě také při každém úklidu bojujete s odstraňováním jeho chlupů ze sedačky, koberce a jiných míst, kam všude se váš domácí mazlíček zatoulal. Dnešní příspěvek vám poradí, jak na psí chlupy efektivně.

Jak na psí chlupy efektivně?
Jak na psí chlupy efektivně?

Začít musíte u psa

Jelikož mluvíme o psích chlupech, je třeba začít u psa samotného. Základem je jeho pravidelné vyčesávání. Nestačí však obyčejné hřebínky, které lidé často na psy používají. Lépe je zvolit speciální kartáče na psy. Obzvlášť populární a efektivní je vyčesávání chlupů furminatorem. Tento speciální typ kartáče zachytí i drobné chloupky pod samotnou hustou vrstvou srsti a vyčeše vašeho psa opravdu dokonale.

Samotný úklid aneb jak odstranit psí chlupy

Nejjednodušší variantou je pochopitelně vysavač, který by si měl umět s psími chlupy na koberci poradit. Z oblečení chlupy odstraníte pomocí lepících válečků. Na ty se psí chlupy přilepí. Válečky pak stačí omýt pod vodou a nechat uschnout. Sehnat je lze v drogériích, ale i řada obchodů s módou je jim již také vybavena. Méně známý je u nás tzv. elektrokartáč, který je vhodný na odstranění psích chlupů z pohovek a jiných kusů čalouněného nábytku. V kombinaci s vysavačem se jedná o velmi účinné bojovníky proti psím chlupům.

Co dělat, když pes líná moc

Lepicí válečky sežene v mnoha prodejnách.
Lepicí válečky sežene v mnoha prodejnách.

Pokud váš pes líná opravdu mnoho, zvažte zakoupení speciálního psího šamponu proti línání. Jedná se o suchý typ, který psovi nastříkáte na srst a následně pročešete kartáčem. Ani to vám však pochopitelně nezaručí, že nespadne ani jeden psí chlup.

Několik rad na závěr

Pokud si až v práci všimnete, že na svém oblečení máte zachycené psí chlupy, poslouží vám podobně jako již výše zmíněný lepící váleček i obyčejná kancelářská izolepa, na kterou se psí chlupy spolehlivě nalepí.

Autor Simona M

Komentáře k článku