close
mala-kuchyne

Malé domácnosti vyžadují řešení, která jsou maximálně efektivní a budovaná s ohledem na úsporu prostoru. Obzvláště v malých panelových bytech je třeba se řídit pravidlem „dvakrát měř, jednou řež“ a veškeré vybavení by se mělo pořizovat tak, aby do daných prostorů dokonale pasovalo a přitom nebylo tak velké, aby vám neubíralo životní prostor. Specifické je řešení malých kuchyní, ve velké kuchyni se dobře pohybuje, ale pokud máte malý byt, je třeba zvolit kuchyni menší velikosti, která však bude natolik praktická, že vám zajistí plnohodnotnou funkci, jako velká kuchyně.

Jak by měla malá kuchyně vypadat?

Stejně jako u velkých kuchyní, tak i u malé kuchyně platí, že byste měli mít vše po ruce, měla by disponovat takovým nábytkem, abyste přehledně uložili všechny potřebné pracovní nástroje. Mnoho lidí vybírá již hotová řešení, která často neodpovídají požadavkům klienta a používání kuchyně je pak neergonomické, nehledě na to, že může být vybavení uloženo chaoticky. Nejen u velkých kuchyní, ale i u těch malých se vyplatí zvolit řešení na míru, aby se co nejvíce využil dostupný prostor. Zkušená kuchyňská studia už vědí, jaké možnosti budou pro vaše potřeby ideální a je vhodné si nechat zpracovat návrh. Mocným nástrojem je i inspirace, když si prohlédnete ukázky realizovaných kuchyní, lépe si představíte, jaké řešení by mohlo být ideální. Někdy jde o krátké rovné kuchyně, jindy o kuchyně do L, záleží na konkrétních dispozicích.

Pro návrh a realizaci zvolte zkušenou společnost. Pokud zvolíte společnost Gabon, zajistí vám dokonce návrh zdarma. Na základě vašich požadavků bude navrženo řešení, které bude odpovídat nejen vašim preferencím, ale i možnostem, jaké vaše prostory nabízí.

Dokonce i malé kuchyně mohou být praktické a nahradit vám i velkou kuchyň. Důležitý je také vzhled, profesionálové vám navrhnou kuchyňskou linku, která bude dokonale ladit do vašeho interiéru. Malá kuchyňská linka může být spojena třeba se spotřebiči a doplněna o programy, které zvýší ergonomii. Inspiraci můžete najít na stránkách zkušeného poskytovatele Gabon.cz.

Zdroj náhledového obrázku: pexels.com

Tags : kuchyněMalá kuchyň

Komentáře k článku