close
retro styl

Není člověka, který by se nenechal okouzlit retro stylem. Pro tento styl jsou typické nejen barvy, ale i vzory, krátké sukně a natupírované vlasy – účes, který znala každá žena, která chtěla vypadat in. Jistě si vzpomínáte na staré časy, kdy interiérům vládla naprostá útulnost. Abyste si doma vytvořili příjemný retro styl, nemusíte se nutně pídit po originálech – bohatě postačí, když se jimi budete alespoň inspirovat. Retro prvky dodají vašemu bydlení pocit příjemně zařízeného prostoru, který je útulný a láká k tomu, abyste v něm trávili svůj volný čas. Z retro stylu zkrátka sálá pověstné teplo domova!

retro styl

Jak proměnit zašlé stěny a dodat jim ztracený šmrnc?

Stěny zaujímají největší prostor ve vašem bydlení, věnujte jim proto dostatek pozornosti. Retro styl si zakládá především na veselých barvách a nadčasových geometrických vzorech, které jednoduše nikde nevyjdou z módy. Abyste si práci co možná nejvíce usnadnili, poohlédněte se po zajímavé a oku přitažlivé tapetě. Její aplikace je poměrně jednoduchá, navíc díky ní vašemu interiéru propůjčíte ten pravý nádech retra – což je vlastně vaším cílem.

Zajímavý nábytek bude ozdobou vašeho bydlení!

Co se nábytku týče, máte skutečně z čeho vybírat. Tenhle sortiment je totiž v neustálém pokroku a pořád se vyvíjí, tudíž vám nikdy nedojdou možnosti – a to je dobře. Záleží jen a jen na vás, co budete považovat za retro nábytek a co ne, domů si totiž můžete pořídit co uznáte za vhodné. Ideální volbou je nábytek kombinující jednoduché linie s pestrými barvamizelenou, žlutou, růžovou, okrovou či fialovou. 

I v kuchyni se můžete ponořit do retro atmosféry

Když jde o elektroniku, již dávno neplatí, že by musela být nudná a povinně jen černá nebo bílá. Pokud si i v kuchyni chcete dopřát trochu legrace, odhoďte stranou předsudky a při nákupu se pořádně odvažte! Výrobci kuchyňských spotřebičů vědí, že retro styl má potenciál, a proto vám vychází vstříc tím, že na trh dodávají nové a nové spotřebiče lákavých barev a odstínů. Tito kuchyňští pomocníci vás zaručeně jak tak neomrzí!

Tags : retro styl

Komentáře k článku