close
Spolupráce

Rohová kuchyně je ideálním řešením do jakéhokoliv prostoru. Poradíme, jak vybrat tu nejlepší

Gabon

Chystáte se pořizovat novou kuchyň? Pokud ano, je potřeba vše dobře promyslet, aby se vám tato investice vyplatila a vaše kuchyň skutečně splnila všechna očekávání. Pokud máte možnost, volte rohové kuchyňské linky. Ne nadarmo jsou považovány za nejpraktičtější řešení, které vám pomůže využít prostor v kuchyni na maximum. Třeba taková rohová skříňka do kuchyně je skutečným zázrakem, kam se vejde všechno vybavení, a přitom nezabere žádné místo navíc.

Ideální řešení do jakéhokoliv prostoru

Kuchyně bývá obvykle místem, kde je potřeba doslova každý centimetr volného prostoru. I když máte malý interiér, není to žádný problém. Rohové kuchyně malé jsou stejně praktické jako ty větší. Jde totiž především o efektivní využití dispozic místnosti a praktické rozvržení celé kuchyňské linky.

Ideální je, pokud máte volný kout. Do takového prostoru se totiž hodí nejen rohová skříňka, ale na ní také praktický rohový dřez do kuchyně. Po obou stranách totiž snadno získáte dostatek pracovní plochy pro odkládání, což při každodenním provozu jistě oceníte. Pod dřezem se hodí umístit třeba odpadkový koš, který tak bude šikovně uschovaný, ale stále po ruce.

Využijte prostor naplno

Rohová kuchyně může být malá, ale přesto dokonale prostorná. Aby bylo rozdělení skutečně praktické a byl využit každičký centimetr, je třeba nebát se prostoru i do výšky. Skvělým pomocníkem jsou různé poličky, které kuchyňskou linku vhodně doplní, a mohou se použít na odkládání méně potřebných věcí, které nepotřebujete sundávat zrovna denně.

Levné rohové kuchyně obvykle nabízí skříňky bez dvířek, aby se ušetřilo, ale naše zkušenost ukazuje, že se vyplatí si za dvířka připlatit. Jinak totiž hrozí, že se vám dovnitř bude hodně prášit a také se na potraviny a spotřebiče bude více usazovat mastnota z vaření. Úklid tedy bude o to náročnější.

Výborným řešením může být také rohová kuchyňská linka s ostrůvkem, která nabídne další úložný prostor a působí velmi moderně. Pokud se bojíte, že nebudete vědět, jak kuchyni efektivně naplánovat, zkuste oslovit profesionály. Společnost Gabon se výrobou kuchyní zabývá již dlouhá léta a mají odborně vyškolený personál, který vám se vším pomůže.

Zdroj náhledového obrázku: Gabon

Komentáře k článku