close
Ložnice

Nevíte, jakou barvu do ložnice? Inspirujte se trendy roku 2022

bedroom-5772286_960_720

Barva může mít obrovský vliv nejen na to, jak váš domov vypadá, ale také na to, jak se v něm cítíte . Využití tohoto efektu je zvláště důležité v ložnici, kde je hlavním cílem odpočinek a relaxace. Některé odstíny mohou pomoci nastolit klidnou a útulnou atmosféru, která je ideální pro večerní odpočinek. 

Vaše ložnice je vaše útočiště, takže zatímco zbytek domu může být plný barev a vzorů, ložnice by měly být tlumenější a neutrálnější. To ale neznamená, že se musíte barev úplně vzdát. Klíčem je vnést do ložnice odstíny, které spíše uklidňují než stimulují. Nejnovější trendy v barvách ložnice jsou především o dosažení tohoto odpočinkového vzhledu. Ať už dáváte přednost neutrálním nebo sytějším odstínům, tyto barevné trendy v ložnici pro rok 2022 vám mohou pomoci vytvořit dokonalý prostor.

1. Inkoustově černá

Jedním z největších barevných trendů v ložnicích pro rok 2022 je černá. Možná vás to překvapí, ale tato barva se vyznačuje silnou přítomností, to znamená, že je stále velmi oblíbená jak v interiérech, tak v jiných odvětvích.

Při správném provedení tato tmavá neutrální barva může vytvořit prostor s útulným, intimním dojmem nebo vnést sofistikovanost do světlejších barevných schémat. Černou barvu můžete tedy použít celoplošně nebo pouze jako akcent, který dodá vaší ložnici hloubku a drama.

2. Měkká bílá

Přestože je tato neutrální barva spíše nadčasová než trendy, bílé ložnice zažívají velký boom. Je dobré podotknout, že bílá pro mnoho lidí představuje studené a sterilní prostředí. Ovšem správné odstíny bílé vytvoří z ložnice lehký, vzdušný a příjemný prostor a podpoří její jemnost a hloubku.

3. Modrá a zelená

Ačkoliv jsou tmavší odstíny modré oblíbené zejména v obývacích pokojích, pravdou je, že jsou pro ně příliš těžké. Ovšem uklidňující pocity navozuje modrá barva právě v ložnici, ideálně se zelenou, s níž jsou letos top barevným duem. Nebojte se a vymalujte svou ložnici v tmavším odstínu námořnické modré nebo lesní zelené, abyste vytvořili útulné, sofistikované útočiště.

Jakým barvám dáváte přednost vy?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : 2022barvytrendy

Autor Michaela

Komentáře k článku