close
no thumb

rychlobezna vrata 3_1359541693Žijeme v době, kdy máme široké možnosti výběru. Toto tvrzení platí bez nadsázky snad ve všech oblastech. Stejné je to pochopitelně i v problematice bydlení a s ním příbuzném okolí. Podívejme se nyní konkrétně na vrata. Vrata představují důležité stavební prvky, které poskytují jak funkci účelovou, tak i ochranou a v neposlední řadě i estetickou! V ideálním případě by tedy měla vrata skloubit vše dohromady, pokud možno ještě za přijatelnou pořizovací cenu! Budete-li pořizovat vrata, je zapotřebí přesně vědět, po kterých se podívat. Nejsou totiž vrata jako vrata, jsou mezi nimi značné rozdíly.

Velmi oblíbená jsou rychloběžná vrata. Jedná se o vrata, která jsou určena primárně pro nebytové prostory. Setkáte se s nimi stále častěji například v průmyslových halách, skladech, ale mohou posloužit i v garáži nebo třeba v kůlně či modernější a novější stodole, kde parkujete zahradní a zemědělské stroje. Rychloběžná vrata jsou vyrobena ze silnostěnné fólie PES, vyznačují se nízkými tepelnými úniky a vysokou rychlostí otevírání a zavírání. K dispozici jsou v nejrůznějších variacích lišících se jak velikostí, tvarem, tak i barevným provedením.

Dalším typem vrat nejen do nebezpečného prostředí jsou tzv. požární vrata. Ta jsou vyrobena z tenkostěnných ocelových profilů. Pohyb křídel je potom vymezen pomocí ložiskových systémů. Požární vrata se budou hodit opět třeba do drobných i větších průmyslových firem, ale i v oblasti zemědělství. Požární uzávěr lze velmi dobře kombinovat s jinými bezpečnostními prvky. Jmenujme například rolovací mříže. Ty potom ještě více zabezpečí konkrétní prostory.

Ať již budete kupovat jakákoliv vrata, doporučujeme vám, abyste se poohlíželi po opravdové kvalitě. Rozhodnete-li se správně, budete ušetřeni mnoha nepříjemnostem. Budete mít zase o starost méně!

Komentáře k článku